Täna õhtul kell 22:00 väljub eriotstarbeline Estonian Airi lennuk Tallinnast

Seoses Venemaa okupatsiooniga Gruusias, edastan erandina alljärgneva pressiteate.

Gruusia Vabariik on soovinud käimasolevas situatsioonis, mida paljud tajuvad sõjalise agressioonina, humanitaarabi. Selleotstarbeline Estonian Airi erilennuk Eesti panusega väljub esmaspäeval, 11. augustil kell 22.00 Tallinna Lennujaamast.

Lisaks medikamentidele, tekkidele ja riisikonservidele oleks vaja ka inimjõudu.
Sestap võiksime omaalgatuslikult kokku saada grupi, mis soovitatavalt koosneks 90 meesisikust (naised võivad samuti liituda), kes juhuslikult valivad endale otsekohe grupijuhi ja jaotuvad selle korraldustel rühmadesse ning jagudesse. Grupi silmnähtavaks eesmärgiks on humanitaarabi kohaletoimetamine ning kriisitagajärgede likvideerimine. Kindel on, et lahingutesse see vähendatud kompanii ei satu, aga kõigeks muuks tuleb valmis olla! Ka tule alla jäämiseks. (Reisikindlustuse teeb iga mees endale ise.)

Koostatavasse rühma soovime eelkõige isikuid, kellel on reservisti või kaitseliitlase taust ja kes Eesti Vabariigi kodanikena annavad endale aru seekordse humanitaarmissiooni eripäradest. On kindel, et säärane lipunäitamine ei jää tähelepanuta Kremli poolt, aga eksisteerib teatud lootus, et NATO natuke tahmunud küünalt ergutaks see mootorikäivituseks vajaliku sädeme saamiseni.

Kaasa võtta kõik, mis tundub vajalik ja võimalik. Eriti sidevahendeid, jäädvustamiskaameraid ja NB! Välivorm. Viimasel EV tunnuste kasutamise üle otsustatakse kooskõlas Eesti seadustega ja eelkõige sündmuskohal Ülema poolt.

Lähetuse kestus ca 7 päeva, võib juhtuda ka mõni päev pikemalt.

Kohapeal ootavad meid ees Mati Raidma ning Jaanus Pikani.
Kaasa tuleb eelmiste missioonide liige Janno Remmelgas.

Vabatahtlikel teada anda hiljemalt esmaspäeval, 11. augustil kell 19.00 oma nimi + telefonid + e-mail.
Anne Must, anne@erok.ee, hoiab soovijate nimekirja.

Lisainfo:
Vello Väinsalu, vello@erok.ee
Priit Heinsalu, priit@erok.ee
Indrek Tarand, indrek.tarand@gmail.com

NB!
Vähem kui 60-mehelist koosseisu pole mõtet välja saata.
Niigi oleme juba 48 tundi hiljaks jäänud.

2 thoughts on “Täna õhtul kell 22:00 väljub eriotstarbeline Estonian Airi lennuk Tallinnast”

 1. Tere,
  ma ei saagi aru aru on see üleskutse nüüd nali või on tõega tõsi taga? Ajakirjandust lugedes püütakse sellest teha mingit komejanti ja Mati Raidma on üritusest distantseerunud. Kas keegi oskab anda miskit seletust?

  Alar Ehala
  reservkapten

 2. Minule saabus pressiteate mailile vastavasisuline email, mille ma siia ka edastasin. Rohkem infot mul ei ole. Täpsema info saamiseks võtke palun ühendust kontaktidega pressiteates.

  Lugupidamisega
  Blogi omanik

Kommenteerimine on suletud.