Tallinnas hakkab sõitma 32 uut elektritaksot

Nissan andis kolmele Eesti taksofirmale üle 32 Leaf elektriautot, mis hakkavad novembrist Tallinna tänavatel inimesi müra- ja heitgaasivabalt sõidutama.

Täna Tallinnas Vabaduse väljakul toimunud avamisüritusel andsid nullemissiooniga elektriautode võtmed taksofirmadele Välk, Elektritakso ja NB Etakso Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu ja Nissani Põhja-Euroopa regioonijuht. Taksofirmad saavad Nissanilt ka oma kiirlaadijad ning lähiajal kasvab elektritaksode arv Tallinnas veelgi.

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul on elektritaksode saabumine pealinna ajalooline hetk. “Tallinn kandideerib 2018. aasta Euroopa Roheliseks Pealinnaks, mille idee sündis siinsamas Tallinnas 2006. aastal. Elektritaksode, gaasiga sõitvate busside ja uute trammide kasutuselevõtmine on oluline samm sellele eesmärgile lähemale,” ütles Sarapuu.

Nissani Eesti harukontori tegevjuhi Margus Mikku sõnul on elektriautode tehnoloogia piisavalt arenenud suure läbisõiduga taksodena kasutamiseks. “Elektritakso igakuine hooldus- ja kütusekulu on bensiiniautost viis korda madalam,” ütles Mikk.

Leaf elektriautod on Eestis taksodena kasutusel juba Tartus, Pärnus ja Kuressaares. Taksofirmad on senise kolmekümne Nissan Leafiga sõitnud Eestis ligi kaks miljonit kilomeetrit ilma suuremate mehhaaniliste rikete ning akuprobleemideta. “Olemasolevad elektritaksod on eestlaste seas ülipopulaarsed ja klientidele meeldib vaikne sõit,” ütles Mikk.

“Mitmed taksofirmad on lisaks elektritaksosid juurde tellinud ja praegu ehitame elektri-minibussi Nissan NV200 Eesti taksonõuetele vastavaks,” lisas Mikk.

  1. aastal müüki tulnud Nissan Leaf on maailma esimene masstootmises 100% elektriauto. Leafi on praeguseks müüdud üle 140 000. Autol on 110 hobujõuline elektrimootor, viis ust ning see teenis NCAP turvatestis maksimaalsed viis punkti.

Eestis on üle riigi elektriautode kiirlaadijad iga 40-60 kilomeetri järel, mis teeb sellest tihedaima laadimisvõrgustiku Euroopas. Suurmagistraalide ääres ning linnades on 165 kiirlaadimispunkti. Uut tüüpi kiirlaadijad suudavad sõiduki aku laadida nullist 80 protsendi tasemele vähem kui poole tunniga.