Tallinn Music Week algab sel kolmapäeval sarjaga „TMW Jutud“

TMW JutudVärskele muusikatalendile keskendunud festival Tallinn Music Week algab juba sel kolmapäeval vestlusringide sarjaga „TMW Jutud“. Tänasest on Viru Keskuses avatud TMW infolaud, kus saab vahetada festivalipassid käepaelade vastu ja küsida infot ning soovitusi programmi kohta.

Viiendat korda aset leidva festivali Tallinn Music Week tuumaks on mitmekülgne kontserdiprogramm ning muusikatööstusele ja artistidele suunatud konverents. Oma kontsertkava esitlevad 233 muusikalist kollektiivi 20 riigist, neist 165 Eestist. Lisaks jätkub eelmisel aastal debüüdi teinud Linnalavade programm, mis toob festivalimelu pealinna raamatu- ja plaadipoodidesse, galeriidesse ja kohvikutesse pealelõunaste tasuta kontsertidega.

Festivali konverentsiprogramm esitleb tõelisi muusikatööstuse staare ning käsitleb innovatsiooni ja uute tuluallikate teemasid. Laiemale publikule suunatud tasuta vabas vormis vestlusringide sarja „TMW Jutud“ teemade ring hõlmab kõike muusikaga seonduvat, plaadikujundustest eluni tuuribussis, ning restoranifestivali “TMW Maitsed” raames pakutakse TMW lemmik-söögikohtades erimenüüsid ning soodustusi festivalipassi omanikele.

Festivali juhatab sisse kolmapäeval , 3. aprillil esmakordselt toimuv vestlusringide sari„TMW Jutud“, kus vahetus õhkkonnas leiavad käsitlemist erinevad muusikaga seotud teemad alates moodsatest muusikaäppidest kuni veidrate väliseesti vinüülideni. Vestlusringide raames astuvad üles näiteks Veiko Õunpuu ja Ülo Krigul filmimuusika teemadel, Jaan Elgula ja Erik Morna kuulsatest Eesti kaveritest, sellest mis toimub tuuribussis räägivad Erki Pärnoja ja Karl Sirelpuu (Ewert and the Two Dragons), Marko Atso (Metsatöll) ja Magnus Andre (Talbot). Red Bull Music Academy egiidi all viib töötoa läbi UK bassimuusika staar DJ Zinc. Jutuajamised on suunatud kõikidele huvilistele, sõltumata vanusest, soost ning muusikalisest maitsest. TMW Jutud toimuvad 3.-5. aprilli õhtupoolikutel veinibaaris “Paar veini” (Sauna 1). Sissepääs tasuta. Täpsema kava leiab: http://tmw.ee/est_talks_2013.php

Neljapäeval, 4. aprillil algavad nii festivali põhiprogramm kui linnalavade kontserdid. Õhtuses esitluskontsertide kavas on esindatud 11 klubi ja kontsertsaali ning muusikastiilide skaala ulatub raskemast kitarrirokist ja hõrgust indist bassimuusika ning audiovisuaalsete kompositsioonideni. Muusikasõprade meeleheaks läheb lahti ka 16 restorani hõlmav restoranifestival “TMW Maitsed”. Iga programmi kuuluv restoran pakub 4., 5. ja 6. aprillil ajavahemikus 15:00 – 18:00 erimenüüd või eripakkumisi ning soodustusi TMW festivalipassi omanikele. Restoranides sel ajavahemikul broneeringuid ei nõuta, külalised on oodatud restoranist restorani kulgema ja parimaid palasid testima. Lisainfot: http://tmw.ee/est_tastes_2013.php

Reedel, 5. aprillil avatakse festivali konverentsiprogramm, mille fookusteemadeks on tänavu innovatsioon ja uued tuluallikad. Konverents toimub 5.-6. aprillil Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses ning selle avab 5. aprillil 10:00 president Toomas Hendrik Ilves. Tänavuse konverentsi üks legendaarsemaid külalisi on Seymour Stein – mõjuka USA plaadimärgi Sire Records kaasasutaja ja juht.

Nii reedel, 5. aprillil kui laupäeval, 6. aprillil vallutab õhtune kontsertkava 15 klubi ning kontsertsaali. Et festivalimelus paremini orienteeruda, on TMW veebilehel võimalik kokku panna oma kava (mySchedule) ning veebi appi poodidest tasuta alla laadida uhiuus mobiilirakendus EMT Live, mis on suurepärane abimees tutvumaks festivali artistidega, hoida pilk peal oma kavas olevatel kontsertidel, leida kontserdipaikade asukohad linnakaardilt ning jagada festivali emotsiooni Instagramis tunnusega #tallinnmusicweek. Kõik üles laetud pildid osalevad fotokonkursil, mille peavõiduks on EMT poolt välja pandud Sony Xperia V.

Festivalipassid hinnaga 50 € on müügil Piletilevis. EMT Topeltpluss kliendile on festivalipassid 20% soodsamad, ISIC-kaardiga hind 40 €, Tallinn Card omanikele 10% soodustus. Kontsertide üksikpiletid on müügil Piletilevis ja tund enne algust kontserdipaikades. Korraldajad soovitavad soetada pilet eelmüügist, eelmüügipiletitega toimub klubidesse sissepääs eelisjärjekorrast.

Alates tänasest kuni laupäevani on Viru Keskuse aatriumis avatud TMW infopunkt, kus saab eelmüügist ostetud festivalipassi vahetada käepaela vastu. Soovitame festivalikülalistel tutvuta piletite ja passi reeglitega http://tmw.ee/est_ticket.php ning kontsertidele minna kohale pool tundi varem – kui kontserdipaik on ülerahvastatud, lastakse külalisi sisse järjekorra alusel täpselt niipalju, kui neid välja tuleb.

Eelmisel aastal võttis TMW festivalist osa 11 200 muusikasõpra, sel aastal ootame külalisi ka Lätist, Venemaalt ja Soomest. Festivali kodu, keskus ja ametlik hotell on Nordic Hotel Forum.

Festivali kava ja artistiinfo: www.tmw.ee