Tahvelarvutite müük ületas esmakordselt sülearvutite müügi

Samsung_Galaxy_Tab_2_10.1

Uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel müüdi eelmise aasta detsembrikuus Eestis esmakordselt tahvelarvuteid enam kui sülearvuteid.

Elisa tootejuht Kertu Kriiski sõnul on tegemist murrangulise hetkega. „Tahvelarvutite müügi osakaal kasvas mullu iga kuuga ning detsembrikuu oli esimene, kus tahvleid müüdi sülearvutitest enam,“ ütles Kertu Kriisk.

Uuringufirma GfK Retail & Technology statistika järgi moodustasid tahvelarvutid väikearvutite kogumüügist 57% ja sülearvutid 43%.

Uuringufirma andmetel eelistavad tahvelarvutite ostjad Eestis seadet, milles on võimalik kasutada mobiilset internetti. „Tahvelarvuti lihtsalt vajab internetti, et selle kasutaja saaks multimeediaseadme kogu funktsionaalsuse ära kasutada. Kaasaskantav ja kaalult kerge tahvelarvuti puhul on interneti olemasolu asukohast sõltumata äärmiselt oluline,“ ütles Kertu Kriisk.

Elisa klientide seas on selle aasta alguses kõige menukam tahvelarvuti jätkuvalt Samsung Galaxy Tab 2, mis oli kõige popim tahvel ka kogu eelmise aasta lõikes. „Kliendile on hea funktsionaalsuse kõrval oluline ka hinnafaktor ning Android tahvelarvutid on täna kindlasti soodsama hinnaga kui iOS operatsioonil töötavad tahvelarvutid,“ märkis Kertu Kriisk.

Üsna märkimisväärne osa tahvelarvutite ostjatest eelistab seadet, millel on eemaldatav klaviatuur. Elisa tahvelarvutite müügist moodustasid klaviatuuriga tahvelarvutid aastal 2012 ligi 26%.

Elisa tahvlimüügi edetabel eelmisel, 2012. aastal oli selline:

1.         Samsung Galaxy Tab 2 10.1
2.         Apple iPad 2 16 GB
3.         Apple iPad 3. gen. 16 GB
4.         Samsung Galaxy Tab 2 10.1 klaviatuuriga
5.         Asus Transformer Pad TF300TG klaviatuuriga

Samsung-Galaxy-Tab-10.1-01-580-75

2 thoughts on “Tahvelarvutite müük ületas esmakordselt sülearvutite müügi”

Kommenteerimine on suletud.