Tagasivaade MSP aastale


Nii märkamatult on see MSP aastake mööda läinud ning kätte on jõudnud aeg kus kohe kohe läheb punktiskoor lukku. Otsustasin siinkohal teha kokkuvõtte sellest, mis minujaoks huvitavat see aasta endaga kaasa on toonud ning. vb motiveerib kedagi kandideerima MSP’ks kes pole seda seni veel mingil põhjusel teinud. Sellest mida MSP programm endast kujutab olen ma teinud ka ühe videoringhäälingu postituse (vaata siit).

Uued tutvused – olen saanud osaleda ja ka rääkida paljudel Microsofti partneritega seotud üritustel, aidata välja koolis sõpru ja tuttavaid ning lahendada muresid ka väljaspool oma kooli. See kõik on toonud kaasa vaikselt ja märkamatult mu tutvusrindkonna kasvu ning see on ainult positiivne. Nii on mul alati keegi kelle poole pöörduda või kedagi suunata.

MSP kohtumised – neid on lihtsalt liiga vähe nii laheda seltskonna jaoks! Ma tean kui raske neid organiseerida on ja selle eest müts maha Andrese ees (meie MSP lead) kuid siiski tahame rohkem! Ja omamoodi me oleme selle ka lahendanud – MUG.ee raames toimuvatel üritustel ja koosolekutel saame ikka ja jälle kokku ning see on selline mõnus tunne kui vana sõpra näed. Ning MSP kohtumistest veel veidi… See pole päris niisama kokkusaamine, vaid nt. Microsofti jõulupidu on nii vägev, et sellest liigub legende ning MSP kohtumisel sai ka aega veedetud Vahé Torossian’iga kes on MS EMEA VP. Lihtsalt võrratu.

Tasuta tarkvara, raamatud ja koolitused – Mina olen saanud endale paar tasuta raamatut, MSDN tellimuse (ehk siis ligipääs kogu Microsofti tarkvarale) ja kaks vinget koolitust – üks Windows 7 teemal ja teine ASP.NET 3.5 veebirakenduste teemal. Kuigi vb. koolituse ajal ei ole tempo minujaoks kõige kiirem, siis peale koolitust on asjad ikkagi palju selgemad – selleasemel, et mõelda loogikaga kus asi võiks asuda ja kuidas teha on peale koolitust seda saab nii teha mõtlemine. Ehk kiirendab protsessi ning olen kindel et koolituste tegelikust kasust ei ole ma veel aru saanud sest olen tähelepannud kohti kus olen kasutanud just koolitusest saadud teadmist mingis konkreetses töös.

Esinemiskogemus – ma nüüd väga hästi ei tahaks seda kirjutada siia MSP alla, kuna tegelikult on suur osa esinemisi ikkagi läbi MUG.ee programmi kuid siiski päris palju on olnud võimalusi teha ettekandeid Microsofti partnerite ees.

Sõbralik konkurents – selleks, et me päris niisama ei lebotaks ja meie panust kuidagi hinnata oleks võimalik siis on meil olemas punktisüsteem. Ja see tõesti mõjub. Kui ikka hommikul vaatad, et sõbral rohkem punkte tahad ju talle ära teha. Parem kui tema olla. Teate küll, see on nagu Achivemendid Xbox Live!’s. Ning kui kellegil ei lähe nii hästi siis tead tagant torkida. Ning tänu sellele kõigele on meie omavaheline suhtlus parem kuna me õppime sellest mida kedagi huvitab.

Negatiivsed küljed – Ma nüüd mõtisklesin veidi selle üle… Ei leidnud midagi 😀