Skype tuli turule uue iPhone videokõnede rakendusega

Eile tutvustas Skype Texases toimuval mainekal muusika- ja tehnoloogiaüritusel SXSW uut iPhone’ile mõeldud videoprogrammi Qik Video Connect, mille abil saavad kasutajad teha tasuta mobiilipõhiseid videovestlusi üle 3G, 4G* või WiFi võrgu.

Qik Video Connect rakendus lubab kasutajatel koheselt jagada live-videoklippe ja videosõnumeid oma sõprade ja lähedastega ning postitada neid otse Facebooki või Twitteri kontole. Mobiilipõhiseid videokõnesid on võimalik teha sisseehitatud kaameraga iPhone ja neljanda põlvkonna iPod Touch telefonimudelitega, mis kasutavad iOS 4.0 või uuemat operatsioonisüsteemi.

Uuest rakendusest on saadaval ka tasuline versioon – Qik Video Connect Plus, millel on võrreldes tasuta versiooniga lisaks reaalajas filtrite ja eriefektide lisamise, telefonis video toimetamise ja HD-kvaliteedis videote salvestamise funktsioonid.

„Praeguses kiiresti muutuvas maailmas, kus meil on vabalt kättesaadavad 3G, 4G ja Wifi ühendused, avardab video senist tekst- ja piltsõnumite maailma oluliselt, andes meile palju suuremad võimalused enese väljendamiseks ja sõpradega suhtlemiseks,“ ütles Skype’i tarbijasuuna juht Rick Osterloh.

Mõlemad rakendused on saadaval Apple’i rakendustepoes. Lisainfot uue rakenduse kohta Skype’i blogist internetileheküljelt blogs.skype.com või qik.com.