Seminaril „Loomemajandus kohtub Ajujahiga“ saab ideid proovile panna

ajujahtLMK2Homme, 30. aprillil algusega kell 13 toimub Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 17) seminar “Loomemajandus kohtub Ajujahiga“, kuhu oodatakse tulevasi loomeettevõtjaid kogenud konsultantide ees oma ideid testima ja üksteiselt kogemusi ammutama.

Seminaril tutvustavad ettevõtluskonkursilt „Ajujaht“ saadud kogemusi Tartu loomeettevõtjad Khis vannid, Katus.eu ja Mimmi, kes kõik jõudsid „Ajujahi“ saate televoorudesse.

Seminari paneeldiskussioonis arutlevad „Ajujahi“ korraldajad ja Tartu Loomemajanduskeskuse konsultandid, milliste ideedega tasuks minna nii populaarsele ettevõtluskonkursile „Ajujaht“ kui ka Tartu loomemajanduskeskuse inkubatsiooni. Pärast diskussiooni saavad kõik huvilised oma ideid esitleda ja neile konsultantidelt asjatundlikku tagasisidet.

Ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnul on küll eelregistreerimine seminarile lõppenud, kuid soovi oma idee esitlemiseks saab avaldada ka kohapeal. Esitluse pikkus võib olla kolm minutit ja abivahendeid selleks kasutada ei saa, küll aga võib esitleda tootenäidist.

Juta Kuhlbergi sõnul on seminarile oodatud eelkõige need, kes plaanivad sügisel minna loomemajanduskeskuse äriplaanikoolitusele. „See on suurepärane võimalus ennast näidata ja oma idee reaalse žürii ees proovile panna. Kogenud nõustajatena saame anda tagasisidet , et sügiseseks äriplaanikoolituseks paremini valmistuda,“ lisas Kuhlberg.

„Ajujahi“ vilistlasprogrammi esindaja Tarvo Tamm lisas, et kuna aprilli lõpust oodatakse Ajujahile uusi ideid ja meeskondi, on õige aeg rääkida ka sellest, millistel loomemajanduse ideedel tasuks ettevõtluskonkursile tulla.

Tartu Loomemajanduskeskus jätkab oma äriplaanikoolitusega sügisel ning ootab 15. septembriks taotlusi tulevastelt loomeettevõtjatelt. Koolitus lõpeb äriplaani valmimise ja kaitsmisega, mille järel on ettevõttel võimalus asuda loomemajanduskeskuses inkubatsiooni ning saada abi oma ettevõtte arendamiseks. „Ajujahi“ konkursile saab ideid esitada juba aprilli lõpust kuni mai keskpaigani.