SEB muudab veebipoodides ostlemise turvalisemaks

seb-bankas-logo

Alates neljapäevast, 21. märtsist on SEB klientidel veebipoodides ostlemine senisest turvalisem, sest tunnustatud kaupmeeste juures saab oste nüüd kinnitada internetipanka sisselogimisega. See tähendab, et isegi siis kui keegi on pangakaardi andmed kopeerinud, ei saa ta neid internetiostude tegemiseks kasutada. Esmalt liidetakse programmiga SEB MasterCard kaardid, VISA kaartidele rakendatakse teenus hiljem.

„ Internetis ostlemine on muutumas järjest populaarsemaks – ainuüksi viimase poole aastaga on tehingute mahud kasvanud 17 ja tehingute arv 25 protsenti. SEB turvaline arendus – kliendi identifitseerimine läbi internetipanga vähendab kurjategijate võimalust kaardiandmeid kopeerida ja kuritegelikult ära kasutada. Kliendid on e-kanaleid puudutavate muudatuste osas põhjendatult tundlikud, sest iga tavapärasest erinev situatsioon võib kübermaailmas tähendada pettuse ohvriks langemist. Seetõttu teavitasime kliente juba mõne aja eest, et interneti vahendusel tehtud kaarditehingute autoriseerimine on tänasest alates senisest pisut erinev,“ kommenteeris muudatust SEB juhatuse liige ja jaepanganduse juht Eerika Vaikmäe-Koit.

Programmi „Turvalised e-ostud“ rakendumine tähendab kliendile internetipoes sisseostu tegemisel vaid ühte lisaidentifitseerimist. Pärast pangakaardi andmete sisestamist avaneb programmiga liitunud veebipoodides lisaaken, mis palub kliendil makse kinnitamiseks enda isikut tõendada logides sisse oma SEB internetipanka. Eduka autentimise korral jätkub ostuprotsess tavapärasel moel. Programm „Turvalised e-ostud“ muudab kaardipettused raskemaks, kuna kurjategijatel ei ole vaid kaardiandmetega tulevikus midagi teha, sest kaardi kasutamiseks internetis on vaja teada ka inimese internetipanga paroole.

Veebipoodides, mis on selle turvasüsteemiga liitunud, kuvatakse logo „MasterCard SecureCode”. Praeguseks on süsteemiga ühinenud kõik Eesti internetikauplused. Kui kaupmees ei ole „Turvaliste e-ostude“ programmiga ühinenud, siis internetipoest ostmisel kliendilt isiku tuvastamist ei küsita.