-
Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
-
FW: Sony tõi turule 4K HDR-telerite MASTER-seeria, kuhu kuuluvad AF9 OLED ja ZF9 LCD on koduse pildikvaliteedi tippsaavutus - 8. august 2018
-
FW: Skype toetab tudengite magistriõpinguid 8000 euroga - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Eesti võistlejad saavad Robotexil osaleda poole soodsamalt - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Robotex koolitab robootikaringide juhendajaid - 8. august 2018
-
FW: RIA hoiatab võrguseadmete vastu suunatud rünnete eest - 28. juuli 2018
-
FW: Agentuur A.W.Olsen & Partners lõi maailma parima kampaania riigisektori jaoks - 18. juuli 2018
-
FW: Pressiteade: Levikom toob turule uudsed suvilatele ja maakodudele mõeldud paketid - 18. juuli 2018
-
Nokia 3.1 jõuab Eestisse - 16. juuli 2018
-
FW: Sony avas fotograafiaveebi α Universe - 13. juuli 2018
RIA, pangad ja sideettevõtted harjutasid küberrünnete tõrjumist
24.–25. aprillil toimunud NATO küberkaitsekoostöö keskuse rahvusvahelisel küberharjutusel “Locked Shields 2013” harjutasid riigi ja ettevõtete esindajad küberrünnete tõrjumist reaalajas. Harjutusel tunnistati parimaks NATO meeskond, Eesti jäi teiseks.
Eesti meeskonda juhtinud Swedbanki infoturbe arhitekt Tiit Hallas tõstis esile õppuse pingelisust. “Sellisel tasemel ründeid ja ebaturvalisi süsteeme nagu siin harjutusel ei tule õnneks igapäevaselt ette ei pankades, sideettevõtetes ega riigis. Mängu korraldajad andsid meile kaitsmiseks rohkete ja ohtlike puudustega süsteemid, seega tegemist oli küllaga. Nende kohendamine ja samal ajal pidevatele rünnetele reageerimine oli meile kõigile huvitav ja kasulik kogemus,” märkis Hallas. “Arvestades, et meie meeskond igapäevaselt sellisel moel koostööd ei tee, sai Eesti esimese korra kohta väga hea tulemuse,” lisas ta.
RIA peadirektor Jaan Priisalu rõhutas koostööd erasektoriga: “Locked Shields on harjutus, mis annab meile võimaluse reageerida mõtlevale ja reaalajas tegutsevale vastasele. Rünnete tõrjumisel on oluline tegutseda koos erasektori esindajatega, kellega suhtleme tihedalt ka tegelikes ohuolukordades. Riigi ja erasektori koos harjutamine on hea viis valmistuda küberintsidentideks.”
Õppust juhiti Tallinnast NATO küberkaitsekoostöö keskusest, 10 harjutavat meeskonda asusid aga hajali üle Euroopa. Kokku oli Euroopas õppusega seotud üle 250 eksperdi. Harjutuse stsenaarium oli fiktiivne, ent rahvusvahelise meeskonna ründed ja riiklike kaitsemeeskondade kaitsemeetmed põhinesid päriselus kogetul.
Locked Shields’il osalesid Eesti, Soome, Leedu, Saksamaa, Hollandi, Itaalia, Poola, Hispaania, Slovakkia ja NATO meeskonnad. Eesti meeskonna moodustasid Swedbank, SEB, Danske Bank, Elion, EMT, Starman, Linxtelecom ja Riigi Infosüsteemi Amet.