Rahvusvaheline ICT Week 2015 algab reedel

ICT-nädalReedel algab tehnoloogiavaldkonna tippsündmus ICT Week 2015, mis seob omavahel terve rea IKT valdkonna ettevõtmisi ja konverentse ning toob Tallinnasse tunnustatud kohalikke ja rahvusvahelisi eksperte.

Teemanädala juhatavad sisse IT juhtimise konverents “NET/WÕRK” ning iduettevõtete võistlus Garage48 ning kuni 15. maini toimub ligi 20 erinevat sündmust, teatasid korraldajad.

Teemanädal pakub rea põnevaid sündmusi nii avaliku- kui ka ettevõtlussektori kaasamisel ja mis toob kokku ettevõtjad, investorid, IT-ala profid, valitsussektori otsustajad ja poliitika kujundajad üle maailma.

ICT Week 2015 esinejate nimekirjas on näiteks Carlo Ratti, David Traub, Paul Bragiel, Axelle Lemaire, Thea Tsulukiani, Dmytro Shymkiv, aga ka tööstusettevõtete nagu ABB Automation GmbH ja Bosch Software Innovations GmbH tippjuhid. Lisaks astuvad üles Eesti IKT valdkonna gurud ja eestvedajad.

ICT Week 2015 programmi, esinejate, meelelahutusliku programmi ja muuga saab tutvuda spetsiaalsel veebilehel ictweek.eu. Lisaks eelmainitutele kuuluvad programmi Innovation Norway korraldatav Norra-Eesti seminar rohelise IT teemal ja väärtusahelate efektiivsuse parandamisele keskenduv konverents Industry 4.0 in Practice. Konverents “Interneti Päev 2015” toob kokku Eesti interneti ja kogukonna entusiastid ning käsitleb Eesti Interneti olulisemaid teemasid. Tallinna e-valitsemise konverents 2015 keskendub e-valitsemise hetkeolukorrale, Põhjamaade IKT valdkonna innovatsioonist ja reformidest räägib The Nordic Digital Day ning LEAP aitab idufirmadel valmistuda arenguhüppeks. ICT Week 2015 raames toimub konverents Baltic DevOps, FinanceEstonia rahvusvaheline foorum, Enterprise Europe Networki üritus “Smart Industry 4.0”, esmakordselt Eestis tähistatav Global Accessibility Awereness Day ning tarbimiskeskkonna arengu konverents „Kuidas tarbijast sai kaup ja milline on tulevik“. Guardtime korraldab seminari Eesti küberturvalisuse pädevusest ning Latitude59 on traditsiooniline Põhja- ja Baltimaade start-upide konverents. Meelelahutusliku poole peasündmused on IKT Nädala gala ja lõpupidu “Rock IT”.

Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel toimuv ICT Week 2015 on piirkonna üks tähtsamaid info- ja kommunikatsioonitehnoloogia teemanädalaid, mille keskmes on e-valitsemine ja e-residentsus, roheline IT, nutitööstus, finantstehnoloogia, riistvara areng ja muud teemad.