Priisalu rääkis Ameerikas Ukraina sündmuste mõjust Eesti julgeolekukeskkonnale

3072392t100hc023

Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektor Jaan Priisalu rääkis eile õhtul New Yorgis toimunud konvernetsil Ukraina sündmuste mõjust Eesti julgeolekukeskkonnale. RIA juht käsitles küberkonfliktide võimalikke arengustsenaariume ning viise, kuidas küberohte ennetada ja ründeid paremini tõrjuda.

Esinejad analüüsisid küberkonflikti tahke, nagu erasektori vastutus, kriminaalmenetlus, andmekaitse ja küberheidutus. Priisalu keskendus küberjulgeoleku strateegiaid ja rahvusvahelist õigust käsitlevas paneelis Eesti kogemustele küberrünnete tõrjumisel 2007. aastal ning riigi küberjulgeoleku tugevdamise viisidele.

Tema hinnangul on 2007. aasta küberrünnakud Eestis muutunud rahvusvaheliseks meemiks, mida riigid, ettevõtted ja ajakirjandus kasutavad näitena, põhjendades näiteks infotehnoloogia eelarve suurendamist või kübersõja ohtu. “Pärast 2007. aastat ei häbene poliitikud enam küberrünnetest rääkida,” ütles Priisalu.

New Yorgi Ülikooli õiguse instituudi ja Ameerika Advokaatide Assotsiatsiooni konverentsi “Lawyer Jurga 2014” teema oli küberjulgeoleku aspektide ja seoste kaardistamine. Samuti võimalused, kuidas küberjulgeoleku aspekte juristidele selgitada.