Pooled maailma ärijuhtidest teevad kaugtööd – millal Eestis avastatakse kaugtöö eelised?

RemoteWorkingKaugtöö muutub üha populaarsemaks, kuna see soodustab produktiivsust, vähendab tegevuskulusid ja aitab kaasa töötajate püsivusele. Ajal, mil ülemaailmse internetiettevõtte tegevjuht keelas hiljuti firma töötajatel kodus töötamise, siis globaalse tööruumilahenduste pakkuja Reguse värskest uuringust selgub, et juba ligi pooled maailma juhtivtöötajatest naudivad produktiivset paindlikku töötamist.

Reguse ülemaailmse majandusuuringu “2013 Global Economic Indicator” kohaselt on kontorilaua külge aheldatud spetsialistid peagi vähemuses. Enam kui 90 riigi 26 000 ärijuhi arvamust kajastavast Reguse uuringust järeldub, et 48% nendest teevad kaugtööd vähemalt poole töönädala ulatuses. Eesti juhtidest töötab samal viisil aga kõigest veidi üle kolmandiku (37%).

Peamiselt tunnevad tegevjuhid muret kaugtööd tegevate töötajate motiveerimise ja juhtimise pärast. Reguse uuringust selgub, et märkimisväärselt suur arv ettevõtteid suhtuvadki teemasse tõsiselt. Ainult 24% vastanud eestlastest usub, et kaugtöö tegijate töö efektiivne juhtimine on täiesti võimalik. Ülemaailmselt arvab sarnaselt aga üle kahe korra rohkem juhte ehk 55%.

“Kui juhtkond ohjad enda kätte haarab, tuleb paindlik töötamine kõigile kasuks,” kommenteeris uuringu tulemusi Reguse tegevdirektor Mark Dixon. “Meiega vestelnud äriinimesed on tõdenud, et kaugjuhtimise võtmeelemendiks on usaldus ja vabadus, ning kui need on saavutatud, on eelised kõigile märgatavad: suurem produktiivsus, suurenenud töötajate püsivus ja madalamad tegevuskulud.”

Reguse uuringust selgub ka see, et 21% Eesti ettevõtetest kasutab tõhususe jälgimiseks spetsiaalseid aruandlussüsteeme (ülemaailmne vastav näitaja on 37%), samas kui 30% kaugjuhtidest kasutab oma meeskonnaga suhtlemiseks videokõnesid (ülemaailmne vastav näitaja on 43%).

Paindliku töö kogemus võib eriti oluline olla just noorematele töötajatele. 27% vastanud eestlastest usuvad, et nooremtöötajad muutuvad kaugtööd tehes vastutustundlikumaks. Lisaks arvatakse, et paindlik töötamine soodustab liinijuhtide ja nende meeskonnaliikmete vahelist koostööd. 39% vastanutest arvavad, et kaugjuhtimine aitab kaasa professionaalsema töösuhte saavutamisele.

Regus on maailma suurim paindlikult kasutatavate tööruumide pakkuja, kelle lahenduste ja teenuste hulgas on täielikult sisustatud büroosid, professionaalseid koosolekuruume, ärisalonge ja maailma suurim videokonverentside stuudiovõrk. Regus pakub igale inimesele võimalust töötada neile kõige sobivamal moel – kas siis kodus, ringi liikudes või kontoriruumis. Sellised ettevõtted nagu näiteks Google ja GlaxoSmithKline koosnevad sadadest ja sadadest väikestest ja keskmise suurusega firmadest, kellel on kasulik oma kontori ja tööruumid Reguselt tellida, et ise oma põhitegevusele keskenduda.

Rohkem kui 1,3 miljonit klienti töötavad iga päev Reguse tööruumides, mis asuvad üle maailma 1 500 asukohas, 600 linnas (k.a. Tallinnas) ja 100 riigis, andes inimestele ja ettevõtetele võimaluse töötada kohast ja ajast sõltumatult ning just neile sobival viisil. Regus asutati 1989. aastal Belgias, Brüsseli linnas, peakorter asub Luksemburgis ja firma on noteeritud Londoni börsil.

Peamised “2013 Global Economic Indicator” uuringu järeldused Eesti vastajate kohta:
• 37% intervjueeritud vastajatest teeb kaugtööd vähemalt poole nädala ulatuses
• 24% väidab, et sujuv kaugjuhtimine on saavutatav eesmärk, kui juhid läbivad vastava koolituse
• 36% peab töötajate ja juhtide vahelist usaldust oluliseks
• 21% ettevõtetest kasutab ringi liikuvate töötajate tõhususe jälgimiseks aruandlussüsteeme
• 30% kasutab juhtide ja töötajate suhtlemiseks videoühendust
• 39% usub, et kaugjuhtimine aitab hoida töötajatega professionaalsemaid suhteid

url