Politsei tabas Starmani kaablite lõhkuja

Põhja Politseiprefektuur tabas koostöös Starmani töötajatega Lasnamäel kaableid lõhkunud mehe. Ööl vastu kolmapäeva, 18. märtsi sai Starmani võrgu juhtimiskeskus monitooringualarmi sidekatkestuse kohta ühes Lasnamäe majas. Kohale kiirustanud politseipatrull pidas koos Starmani töötajatega kinni 25–aastase Aleksandri, keda Harju Maakohus karistas neljapäeval 6-päevase arestiga. Lõhkumistega tekitatud kahjusumma on kokkurehkendamisel ning see on kavas süüdlaselt sisse nõuda.

Starmani tehnikadirektor Hanno Liiva tänas politseid kiire ja tulemusliku tegutsemise eest. „Eelmise aasta sügisest alguse saanud Starmani kaablite korduvad lõhkumised on häirinud nii telepildi edastamist kui ka Starmani telefoni- ja internetiühenduse toimimist ligi 100 majas ühtekokku mitmel tuhandel kliendil,“ lausus Liiva. „Tänan Põhja Politseiprefektuuri Ida politseiosakonda hea töö eest kurjategija tabamisel.“

Politsei tuletab meelde, et igast seaduserikkumisest tuleb politseile koheselt teada anda, kahju suurusest olenemata. „Tõepoolest sai politsei tänu Starmanilt laekunud informatsioonile kiirelt rikkuja tabada,“ ütles Põhja prefektuuri Ida osakonna juht ülemkomissar Tarvo Ingerainen. „Paraku ei jõudnud informatsioon juba sügisel üles kerkinud probleemist meieni varem ning pahatahtlik inimene suutis tekitada peavalu nii firmale kui nende klientidele. Tuletaks siinkohal kõigile meelde, et politsei saab rikkumisest teavitamise puhul konkreetse juhtumiga koheselt tegutsema hakata ning kurikaela tabada,“ lisas ülemkomissar.

Siiski palub Starman klientidel olla endiselt tähelepanelik ning jälgida, et maja koridoris kaablikappide kallal toimetavad töömehed kannaks Starmani firmariietust: Starmani logo ja nimesildiga punast jopet ning sama värvi tunkesid. Samuti soovitab ettevõte majaelanikel küsida alati näha Starmani töötõendit. Kui töötõendit ette ei näidata, on elanikel täielik õigus võõrast treppikotta mitte lubada. Vähimagi kahtluse korral tuleks kaablikappide kallal toimetamisest teavitada politseid lühinumbril 110 ja Starmani klienditeenindust telefonil 1770 või e-posti aadressil klienditugi@starman.ee

Majahaldajatel ja –ühistutel palub Starman üle vaadata trepikoja uksed. Kaableid lõhuti ainult neis trepikodades, kus välisuks ei olnud lukustatud või sai seda võtit omamata avada väljapoolt kruvikeeraja või mõne muu abivahendiga. Seepärast tuleks lukustada trepikoja välisuksed korralikult, kasutada kvaliteetseid turvalukke ning kontrollida alati automaatse snepperluku toimimist.