Ole Kaasas! projekti raames annetatakse mitusada arvutit abivajajatele


Ole Kaasas! projekti raames toimuvad täna ja homme talgupäevad „Uus Algus“, kus vabatahtlikud korrastavad ligi 200 kasutatud arvutit ja monitori, et need abivajajatele annetada.

„Korraldasime samasuguse ettevõtmise ka üleeelmisel aastal ning vastuvõtt oli äärmiselt soe. Paljulapselised pered ja erinevad lasteasutused ei vaja arvutit mitte ajaviiteks, vaid see on hädavajalik vahend õppimiseks ja silmaringi laiendamiseks. Kui varem pidid paljud lapsed käima raamatukogudes ja teistes avalikes internetipunktide arvutit kasutamas, siis nüüd saavad nad seda oma kodus teha. Ka vanemaealistele on arvuti abivahendiks suhtlemisel näiteks oma laste ja lastelastega: arvuti abil helistamine, piltide saatmine ja vaatamine on Ole Kaasas! Koolitustel alati väga populaarsed teemad. Eriti rõõmsaks teeb see, et vabatahtlikud tulevad väga hea meelega kaasa ning tahavad siiralt aidata,“ rääkis Vaata Maailma SA juht Kristi Kivilo.

„Ühtlasi teen üleskutse mittetulundusorganisatsioonidele – kui te teate inimesi, kes võiksid arvutit vajada, andke sellest märku, sest pärast talguid jääb mitmeid korrastatud arvuteid üle,“ lisas Kivilo.

Arvutisoovist saab teada anda kirjutades info@vaatamaailma.ee või helistades 517 5300.

Sel aastal annetatakse arvutid Eesti Suurperede Abistamise Seltsile, heategevuslikule fondile Saagu Valgus, Vanurite Eneseabi ja Nõustamise Ühingule ning teistele väiksematele organisatsioonidele, kelle kaudu abistatakse neid, kellel ei ole võimalik endale arvutit soetada.

„Eesti Suurperede Abistamise Seltsi kaudu toetame me seitsme ja enama lapsega peresid. Kuna tänapäeval on arvuti kasutamine näiteks koolitööde tegemiseks vältimatu, ei piisa sageli suurperedele ka ühest arvutist. Kitsastes majandustingimustes on uute arvutite soetamine peredele väga suureks väljaminekuks, mistõttu on Ole Kaasas! algatus meie peredele suureks toeks,“ rääkis Malle Eenmaa, SA Dharma ja Eesti Suurperede Abistamise Seltsi juhatuse liige.

Ligi 200 arvutit, monitori ja muud vajalikku seadet annetasid Elion, EMT, 3 Step IT, Registrite ja Infosüsteemide Keskus, Swedbank, SEB, Skype, Estonian Air ja Sertifitseerimiskeskus, arvutid varustas tarkvaraga Microsoft. Arvuteid korrasid IT Kolledži tudengid, mitmete eelpool nimetatud ettevõtete töötajad ja teised vabatahtlikud.

Talgute toimumist toetavad omalt poolt ka Eden Vesi, Köök ja Kook pagariäri ning Büroomaailm.

 

Uue Alguse projekti viiakse läbi Ole Kaasas projekti raames. Ole Kaasas! on Vaata Maailma Sihtasutuse, EMT ja Elioni poolt 2009. aasta kevadel algatatud inimeste internetti kaasamise projekt, mille eesmärk anda kolme aastaga arvutialane alg- ja täiendõpe 100 000 inimesele ja tuua internetti kasutama täiendavalt 50 000 peret järgneva 3 aasta jooksul.

 

Täpsem informatsioon: www.vaatamaailma.ee ja www.olekaasas.ee.