Noored robootikud võtavad mõõtu looduse raevuga võitlemises

SSLHoF-Rpi-and-Lego-WeDo-5

Laupäeval, 7. detsembril toimub Tallinna Kristiine Gümnaasiumis FIRST® LEGO League (FLL), kus kümnest lapsest ja vähemalt ühest juhendajast koosnevad meeskonnad peavad uurima ja leidma lahenduse tõsielulisele probleemile. Selle aasta teemaks on „Looduse raev“. Samuti võistlevad osalejad autonoomse LEGO Mindstorms roboti ehitamisel ja programmeerimisel.

„Robotid on sageli need, mis võistlejad kokku toob, kuid võitja on see, kes mitte ei ehita kõige ägedama roboti, vaid lahendab kõiki projekte suurima rõõmuga!“, kommenteeris FLLi eestvedaja Heilo Altin MTÜ Robootikast.

Sel aastal uuritakse loodusõnnetusi nagu torme, maavärinaid ja laineid. Meeskonnad valivad välja kogukonna, keda loodusõnnetused võivad puudutada ning aitavad leida lahendusi, kuidas nende mõju leevendada või koguni vältida. Projekti oluliseks osaks on oma avastuste ja lahenduse jagamine teiste osalistega. Oma mõtete esitlemiseks saavad võistlejad kasutada loovust – kes ehitab veebilehe, kes teeb koomiksiraamatu või teeb esitluse räppides.

Poolfinaalis osalevad umbes 230 Põhja-Eesti parimat noort robootikut ning lisaks Eestile on esindatud ka meeskonnad Soomest. Samuti on külastajatel võimalik registreerida end kohapeal tasuta sumoroboti töötuppa. Üritus on pealtvaatajatele tasuta ning kõiki külastajate vahel loositakse välja 2011. aasta võistlusväljak ja mudelid, mida kasutati esimese FIRST LEGO League võistluse jaoks Eestis.

30. novembril toimus Lõuna-Eesti poolfinaal. Mõlemast eelvoorust pääseb edasi märtsis toimuvasse finaali vähemalt 10 parimat meeskonda. Võistluses osaleb rohkem kui 70 riigist üle 200 000 lapse ja noore.

FIRST® LEGO League (FLL) on õpilastele vanuses 9-16 suunatud rahvusvaheline programm, mille eesmärgiks on teaduse ja tehnoloogia populariseerimine ning lastele vajalike teadmiste ja oskuste andmine. MTÜ Robootika on ametlik FLLi partnerorganisatsioon Eestis.

Ürituse suurtoetaja on Hasartmängumaksu nõukogu ning lisaks on oma panuse andnud Saku Läte, Eformular, Kõu ja Tehnoturg.

Täpsem info ja ajakava:
http://www.robootika.ee/fll/

LegoMovie