Nokia plaanib muuta maailma

Nokia kodulehele on ilmunud salapärane ajalugeja, millejärgi muudab Nokia juba 24 tunni pärast maailma. Kiireima info ürituse kohta saad BattleIT blogist, kavatsen üritusest ka võimalikult kiirelt teada anda siin blogis. Hetkel pole veel teada mida täpselt teada antakse, kuid ilmselt pole see tühipaljas Ovi teenus või uus telefon. Vb. on Nokia tutvustamas meile uusi tableteid? Või telefone mis kasutavad maemo os süsteemi? Viimase informatsiooni kohaselt on tulemas hoopis midagi kolmandat. Sellest projektist teab vaid käputäis inimesi ning see on Nokia üks väheseid saladusi mis pole lekkinud internetti. Paistab, et mul ei õnnestu mitte kuidagi saada teada mis toimub, sest ka paljud Nokia enda töötajad pole sellega kursis. Üritan võimalikult kiirelt anda ülevaata Nokia World 08 üritusest. Jälgi koos meiega Nokia üritust.

-::-::-

9:25 – Valmistume LiveBlog! ette.
10:05 – Taustamuusika on väga Abient. Veel pole pihta hakkanud.
10:07 – Saime N97 telefoni pildi kätte. Paistab võrratu telefon olevat. Ootame andmeid.

10:25 – So-Lo. Mashupid. Nt sotsiaalne rakendus + sinu asukoht. Nokia räägib point-and-know rakendusest. Pildista nt kino ja saad kohe kinokoduleheküljele. Nokia Maps sai lisaks Terrain mapsi toe, veelgi parem liikluse info, ilmastikuteated jpm!

10:35 – Nokia Messaging kobineerib mailid, smsid ja IM sõnumid. Nokia on lõpetanud Symbiani ülevõtmise.

10:44 – Nokia esitleb tactile feedback + touchscreen kooslust. Uskumattu N97! Tehakse nalja Engadgeti ja Gizmodo üle kes ei suutnud telefoni välja nuhkida. Väidetavalt.

10:55 – N97 spetsifikatsiionid

 • S60 Touch 9.5 OS
 • 3.5″ nHD Screen (640×360)
 • Haptic Feedback, Slideout QWERTY
 • Dimensions – 117.2 x 55.3 x 15.9, Weight 150g
 • 5MP Camera with Dual Led Flash – with sliding lens cover
 • 32 GB Onboard Memory with microSD slot = 48GB currently
 • 1500mah Battery: 400/430 (3G/GSM) hours of standby time, 5.3/6.6 (3G/GSM) hours of talk time. 4.5 hours of video playback and over 37 hours of audio playback.
 • Customizable Home Screen with Widgets (RSS, Weather, Facebook, Ovi)
 • AGPS, COMPASS, HSDPA, WIFI, TV-out, N-Gage Touch, 3.5mm Jack
 • No stylus built into the phone, but one will be included in the box. The Nokia N97 is expected to begin shipping in the first half of 2009 at an estimated retail price of EUR 550 before taxes or subsidies.

-::-::-

One thought on “Nokia plaanib muuta maailma”

 1. Mulle see N97 esitlus küll midagi erilist ei pakkunud. Viimased sarnaselt kiidetud N80 ja N95 olid mulle täielikud pettumused. Tänaseks olen täielikult Mac -ile üle kolinud ja olen rahul.

Kommenteerimine on suletud.