MSP, see on see kogemus millest sa ei taha ilma jääda!

MSP 2009

Neljapäev ja reedene päev möödusid MSP perekonna seltsis. Intervjuu Arvutimaailma, tihe rebimine kardisõidus ja aasta MSP valimine, kõva saunapidu ja luksus toad koos merevaatega on vaid mõned head asjad mis MSP tiitliga kaasnevad. Kuna varsti on uute MSP’de valimine siis tasub kõrvad kikkis hoida ja rohkem MUG.ee koosolekutel kohal käia. Praeguseks aga enne kui lõpetan, lisaks siia värske pressiteate. Ühtlasi võiksid ka silma peale visata Andrese blogile kus ta räägib MSP tripist.

Viis säravat Eesti tudengit pärjati tiitliga „Microsoft Student Partner


Viie Eesti kooli säravat õppurit tunnustati Microsoft Student Partner (MSP) tiitliga. Konkursi läbisid Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Polütehnikumi, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Maaülikooli ja Tartu Ülikooli tudengid. „Microsoft Student Partners” on rahvusvaheline programm, mida viiakse Eestis läbi juba 2003. aastast.
Microsoftil on praegu ligi 2500 partnertudengit 94 riigis.

Microsoft Student Partner tiitliga tunnustati Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini eriala tudengit Rene Rebast. Tartu Ülikoolist pälvis tunnustuse infotehnoloogia eriala tudeng Kristjan Metsalu. Tallinna Polütehnikumist tunnustatakse MSP tiitliga arvutite ja arvutivõrkude erialal õppivat Sander Sootsi ning Eesti Maaülikooli ergonoomika eriala tudengit Annika Toitu. Tallinna Tehnikaülikoolist pälvis tunnustuse informaatika eriala tudeng Roman Vasjoho.

“MSP on kvaliteedimärk, mis on antud kõige nutikamatele tehnoloogia- või disainierialade tudengitele ning aitab neil tulevikus leida head töökohta,” selgitas programmi eestvedaja Microsoft Eesti arendusplatvormi evangelist Andres Sirel. Tema sõnul annab tudengile globaalselt tunnustatud tiitli lisamine oma CV-sse paremad võimalused karjääri edendamiseks. Hiljem on partnertudengitel võimalik kandideerida ka tiitlile „Microsoft Most Valuable Professional“ või suvepraktikale Microsofti peakontoris Redmondis.

“MSP programm taandub kolmele märksõnale: uudne, julge ja avatud. Olen veendunud, et see programm aitab laiendada silmaringi ning kindlasti toetab minu magistriõpinguid ,” kirjeldas MSP programmi tunnustuse pälvinud Tallinna Tehnikaülikooli informaatika eriala tudeng Roman Vasjoho. Tema sõnul pakub programm rohkesti võimalusi ka erialase võrgustiku loomiseks nii Eestis kui ka välismaal. „Erinevad koolitused, ligipääs kogu Microsofti tarkvarale ja sertifitseerimisvõimalus on lisaboonuseks,“  täiendas ta.

„Microsoft Student Partners“ on rahvusvaheline tunnustusprogramm, mis ühendab tuhandeid tehnoloogiahuvilisi tudengeid üle maailma. Programmi liikmed saavad suhelda Microsofti akadeemilise ringkonnaga, kasutada kõige uuemat Microsofti tarkvara, infomaterjale ja võtta osa erinevatest Microsofti korraldatud koolitustest. Eestis pärjatakse MSP tiitliga igal õppeaastal entusiastlikke tehnoloogia ja disaini erialade tudengeid, kelle roll on esindada Microsofti oma koolis.