Homeland Security's Real Message

Mozilla seisab sõnavabaduse eest, kaitseb MafiaaFire pistikprogrammi

Homeland Security's Real Message

Kui keegi veel ei tea, siis USA “Homeland Security” on võtnud maha tuhandeid ja tuhandeid lehti ilma kohtuotsusetta ja ilma ühegi võimaluseta domeeniomanikul ennast kaitsta. Siin tuleb aga mängu kommuuni vaprad programmeerijad (muide, ülivinge show programmeerijate elust on This Developers Life, kus muuseas räägitakse ühes osas ka sellest, kuidas kohalik programmeerija lõi programmi Egiptuse revulutsiooni ajal selleks, et omavahel suhelda ajal kui nad välismaailmast ära lõigatud olid). Nimelt üks neist otsustas teha lihtsa pistikprogrammi mis suunab domeeni ümber õigele aadressile. Sest ainus mida veebiomanikel teha tarvis on selleks, et nende leht taas kättesaadav oleks on registeerida mitte USA pinnal olev domeen.Teisisõnu, lihtsa klõpsuga, peale MafiaaFire paigaldamist töötavad kõik keelatud domeenid. Kuid asi läheb veel paremaks – nimelt on selle autor andud rahvale kogu lähtekoodi ning pealegi ei ole domeeni ümbersuunamine teab mis teaduslik ülesanne. Teisisõnu – seda Džinni sa tagasi pudelisse ei pane. Nüüd Homeland Security saatis Mozillale palve see Add-On maha võtta ja peatada selle levik. Mozilla vastas aga palvele küsimustega (terve dokument nähtav siin), millest väljavõte on allpool

  • Have any courts determined that the MafiaaFire add-on is unlawful or illegal in any way? If so, on what basis? (Please provide any relevant rulings)
  • Is Mozilla legally obligated to disable the add-on or is this request based on other reasons? If other reasons, can you please specify.
  • Can you please provide a copy of the relevant seizure order upon which your request to Mozilla to take down the MafiaaFire add-on is based?

Rohkem infot Mozilla ajaveebist.