Share
Mobiil-ID´ga liitub igal kuul rohkem kui 1500 kasutajat

Mobiil-ID´ga liitub igal kuul rohkem kui 1500 kasutajat

 

Sertifitseerimiskeskuse andmete põhjal on Mobiil-IDga liitumine viimastel kuudel hüppeliselt kasvanud ning uusi kasutajaid on juurde tulnud rohkem kui 1500 kuus. Liitumiste hoogustumisele on tugevalt kaasa aidanud ka EMT kampaania, mille raames on Mobiil-IDga liitumine tasuta. Liitumistasu 10 eurot (sisaldab riigilõivu) tasub kliendi eest EMT.

EMT teenuste juhtimise üksuse juhi Lauri Lähebi sõnul on Mobiil-ID kasutajaid Eestis juba üle 30 000 ning hea meel on tõdeda, et pea 80% Mobiil-ID kasutajatest on EMT kliendid.

„Mobiil-ID kasutamine on turvaline ja mugav, sest puudub vajadus eraldi ID-kaardi lugeja ja vastava tarkvara järele. Eriti mugav on Mobiil-IDga teha pangatoiminguid läbi panga äpi ning allkirjastada dokumente DigiDoc äpi kaudu,“ sõnas Lauri Läheb.

Mobiil-IDga uuesti liitumine on oluline kõigile neile Mobiil-ID kasutajatele, kes plaanivad telefonivahetust mõne uuema telefonimudeli vastu, sest vahetades telefoni ning SIM kaardi uuema nano või mikro SIM kaardi vastu, tuleb uuesti teha liitumine ka Mobiil-ID-ga.

Mobiil-ID on riiklik isikutunnistus, mis asub mobiili SIM kaardil ning on seetõttu kasutajaga alati kaasas. Mobiil-ID võimaldab teha samu e-toiminguid nagu ID-kaart, asendades arvutiga ühendatud ID-kaardi lugeja. Mobiil-IDga saab näiteks logida internetipankadesse ja teha teisi e-toiminguid ning anda digitaalallkirja nii arvuti, kui mobiili vahendusel nii Eestis kui ka välismaal. Mobiil-ID annab võimaluse teostada turvalisi e-toiminguid ka ID kaardi lugejata ning spetsiaalse tarkvarata arvutites, nt internetikohvikutes Eestis ja välismaal. Nagu ID-kaart, on ka Mobiil-ID eraisiku omand, mistõttu ei vaja näiteks firmatelefoni kasutajad liitumisel firma volitust.

Mobiil-ID lepingu saab sõlmida EMT ja Elioni esindustes ID-kaardi alusel. Mobiil-ID kohta leiab lisainfot aadressil mobiil.id.ee.