Mida saab internetist tasuta?

Hiljuti puutusin kokku kolhoos.ee keskonnas hoitavate veebilehtedega ning nende omanike muredega. Otsustasin siis teha lühikese kokkuvõtte kus ja mida saab tasuta. Ajaveebi saad teha WordPress keskonnas, taskuringhäälingut pidada PodBean keskonnas, pilte ja videosid võid hoida flickr või nagi/toru koosluses ning oma ajaveebi võiksid ülesse riputada ka blog.tr.ee veebilehele, et ka teised seda uudistamas käiksid. Oma foorumikeskonna saad vajadusel püsti panna Forumer keskonnas.


Täiendatud 18. Jaanuar 2009: Sotsiaalse võrgustiku loomine (olgu see siis kenneliliidu või lennundusklubi jaoks) on imelihtne kui kasutada Ning veebiteenust. Koheselt on kasutatav profiilide loomine, foorumis sõnavõtmine, jututoas vestlemine, fotode jagamine ja muu.

PS: Olen mõelnud kolhoos.ee keskonna (kõik ühes majutus) loomise peale. Kas keegi oleks huvitatud projektis kaasa lööma ning kas oleks üldse reaalset huvi asja vastu?

8 thoughts on “Mida saab internetist tasuta?”

 1. Kuna olen veebimajandamisega juba pikka aega tegelenud, siis lööks kaasa, ainult, et kas asjal oleks mõtet ja kuidas see hakkaks välja nägema?. Et sul on majutus, millel oleks võimalik ehitada blogi, foorumit kui ka kodulehte? Reaalselt pakuvad ju enamus veebimajutustest võimalust installida kõiki neid lahendusi automaatselt (fantastico rakendus), kuigi veebimajutus maksab. (Tekib küsimus, et kas kolhoos.ee oleks tasuta?)
  Ja kokkuvõttes kas sellel oleks üldse mõtet. Enamustel inimestel ei ole vaja näiteks erilisi lisasid ega rakendusi, vaid tulevad ka olemasolevatega toime (noh kui ma kirjutan lihtsalt blogi, siis on palju mõtekam teha see blogspotis kui hakata ekstra veebimajutust hankima ja wordpressi installima). Sama kehtib ka foorumite ja kodulehtedega (Edicy ja sinu pakutud Forumer)

 2. Niiõelda Kolhoos V2 oleks ikka jah tasuta (hiljem võib juurde kruvida mingid premium featured, ala wordpress.com stiilis). Idee oleks luua tsentraliseeritud keskus mis oleks omavahel väga tugevalt intregeeritud ja kerge kasutada.

  Hetkel tundub, et minema peaks järgnevat teedpidi: WordPress MU (tagab kõigile omad ajaveebid), bbPress (tagab foorumid), BuddyPress (loob mingit moodi inimlikuma tunde sellele kõigele).

  Selle võin isegi päeva kahega püsti lükata (vahepeal testimiseks oli kah üleval). Küsimus rohkem selles kuidas rahvas peale saada?

 3. Mina ei saa näiteks aru, miks flickrit kasutatakse. Picasaweb on vähemalt minu jaoks oluliselt mugavam kasutada, piltide brausimine nooleklahvidega on väga mõnus jne.

 4. Picasas saab nüüd eriti odavalt ruuumi ka juurde osta. 20GB $5.90 aastas. See töötab ka failihoidlana,

 5. Ülo – Picassaveb on rohkem album ning puudub sotsiaalne pool asjal. Lisaks hostib ja haldab seda ju Google.

  Elmer – Foorumi osas tuleks kõnealla vaid tugevalt intregeeruvad keskonnad. Ehk kui vanillafoorum just ei intregeeru WordPress MU ja BuddyPress lahendustega siis peaks ta millegi muuga väga hästi intregeeruma. Terviklahendused ala kunagine “Community Server” oleks ideaalsed 😛

 6. Sala – kas flickr polegi album? Mida sa sotsiaalse toe all silmas pead? Seda, et piltide all saaks kommenteerida – saab ju picasas ka. Lisaks hostib ja haldab Flickrit ju Yahoo! – see on samaväärne väide, kui “picasat hostib ja hakldab google”. Minu kogemus on see, et flickris on pildid pisikesed nagu tikutopisid ja kasutajamugavus eriti navigeerimisel olematu.

Kommenteerimine on suletud.