“Mereäär kultuurile” Facebook’i leht kogus ühe päevaga üle 1000 järgija.

Mereäär kultuurile“Mereäär kultuurile” Facebook’i leht kogus ühe päevaga üle 1000 järgija.

Tallinna Kultuurikatla, Linnahalli ja mere vahelise ala detailplaneeringusse suve lõpul tehtud muudatusi tutvustav ning nendele vastuväiteid esitav Facebook’i lehekülg “Mereäär kultuurile” kogus vähem kui ühe päevaga üle 1000 järgija. Lehekülg tutvustab detailplaneeringu muudatusi, mille kehtestamisel kaovad Kultuurikatla aed ning Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi (EKKM) hoov koos kõigi muusemi kõrvalhoonetega. Avalikus omandis oleva maa sihtotstarve nimetatakse ümber ärimaaks, kuhu võib rajada 13 000 ruutmeetrise äripinna.

EKKM on aktiivse, rahvusvahelise ja külastajaterohke kultuuriasutusena Põhja pst 35 krundil tegutsenud alates 2007. aastast. Seitsme aasta jooksul on muuseum kujunenud Eesti kunstielu üheks sõlmpunktiks, oluliseks kunstiinstitutsiooniks Tallinnas ja kogu Eestis, mis koostöös teiste muuseumide, galeriide ja näitusepaikadega rikastab kohalikku kunstielu. Kultuurikatla, Linnahalli ja mere vahelise ala detailplaneeringusse viimasel hetkel enne kehtsestamist sisse viidud muudatused ei arvesta EKKMi juba mitmeid aastaid töös olnud arenguplaanidega ning muudavad EKKMi tegevuse jätkamise võimatuks.

Põhja-Tallinna valitsuse korraldatud ametlik avalik arutelu toimub teisipäeval, 11. novembril kell 15.00 Põhja-Tallinna Valitsuses, Niine tn 2, ruumis 209.
Kõik on oodatud arutlema ning oma arvamust avaldama!