Lennusadam lõi avamisaasta muuseumikülastajate rekordi

Täna, 11. oktoobril külastab Eesti Meremuuseumi Lennusadamat 200 000. inimene, mis on vaid viis kuud avatud muuseumi jaoks erakordselt suur külastajate arv. Eesti Meremuuseumi direktori Urmas Dreseni sõnul on Lennusadam tõestanud, et häid kultuuriobjekte on Eestile vaja ning kasvanud mõne kuuga üheks Eesti populaarsemaks külastuskeskuseks. “Oleme positiivselt üllatunud, et külastajate huvi on nii kõrgel püsinud. See on Eesti muuseumide avamisjärgne külastajate rekord,“ rõõmustas Dresen ja lisas, et loodetavasti on see märk Eesti muuseumide muutumisest üha atraktiivsemaks vabaaja veetmise kohaks. Aasta lõpuks loodab Lennusadam vastu võtta vähemalt 250 000 külalist.

“Mujal maailmas on täiesti tavapärane näha muuseumide ukse taga pikki järjekordi ning peredega inimesi, kes veedavad seal oma nädalavahetusi. Eestis on tolmuste muuseumide aeg ümber saamas ja tekkimas regulaarne muuseumikülastuse harjumus,“ ütles Dresen. Ta lisas, et Lennusadama külalistest ligi 40% moodustavad lastega pered, kus harjumust veelgi kinnitatakse. „Selle muutuse taga on aastatepikkune töö ja sadade inimeste pühenduvus, nii meil kui ka teistes muuseumites,“ selgitas Dresen ja tänas kõiki külastajaid ning partnereid, kes on aidanud Lennusadamal esimese suure sihini jõuda.

Lennusadama tegevjuhi Ott Sarapuu hinnangul on muuseumi järgmiseks väljakutseks pakkuda eri vanuses, kuid merehuviga inimestele sisulisi võimalusi enese arendamiseks. „Muuseumina on meie ülesanne inimesi harida näituse ja programmidega, kuid ka sündmustega, mis avardavad maailmapilti ning lähenevad muuseumiteemadele erinevate nurkade alt,“ rääkis ta ning tõi näidetena haridusprogramme ja linnalaagreid, kuid ka erinevates koostöövormides pakutavad etendusi, laevasõite, kontserte ja filmiprogramme. Teine pikaajaline eesmärk on laiendada koostöövorme naaberriikide meremuuseumidega ning tuua Eestisse rohkelt merehuvilisi üle maailma. “Hetkel moodustab välisturistide osakaal 35% kogu Lennusadama külastajate arvust. Kõige enam käib meil külalisi klassikaliselt Soomest, Venemaalt, Lätist ning Saksamaalt, kuid riikide nimistu laieneb pea kõigile kontinentidele,“ märkis Sarapuu.

Eesti Meremuuseumi Lennusadam on merenduse ja meresõja ajaloo muuseum, mis asub unikaalsetes vesilennukite angaarides Kalamajas. Viie esimese avamiskuu jooksul on Lennusadamat külastanud 200 000 inimest, kellele lisanduvad õhtuste sündmuste, kohvik-restoran MARU ning väliala ja sadama külalised. 2012. aastal on suurenenud külastajate arv ka Eesti Meremuuseumi Paksu Margareeta suurtükitornis ning kokku on Eesti Meremuuseumi erinevaid ekspositsioone külastatud üle 230 000 korral.