Leedu idufirma sai 5,7 miljoni eurose investeeringu

TRAFILeedu idufirma TRAFI, kes on loonud ka Tallinnas kasutusel oleva ühistranspordi mobiilirakenduse, sai 5,7 miljoni eurose investeeringu. Tehingusse oli kaasatud ka eestlaste osalusega investeerimisettevõte BaltCap. Apple nimetas TRAFI mobiilirakenduse üheks 2014. aasta parimaks äpiks.

5,7 miljoni eurost investeerimisraundi (Series A fundraising round) juhtis Suurbritannia riskikapitalifirma Octopus Investments ning kaasatud olid EBRD riskikapitali investeeringuprogramm ja Baltikumi juhtiv era- ja riskikapitalifirma BaltCap. Uued investorid lisandusid juba olemasolevale Practica Capital’ile.

Täiendav investeering võimaldab TRAFI mobiilirakenduse viia sellistesse suurlinnadesse, nagu Mexico, Moksva jt, arendada süsteemi, millel rakendus töötab ning laiendada oma meeskonda.

BaltCap’i juhtivpartner Peeter Saks kommenteerib investeeringut järgmiselet: “TRAFI rahvusvahelise kogemusega meeskond on kahtluseta Leedu tehnoloogiamaastiku üks tugevamaid. Meile avaldas muljet TRAFI meeskonna globaalne ambitsioon ja läbimõeldud toode, mille eesmärgiks on pakkuda parimat linnasisese ühistransporditeekonna planeerimise lahendust. BaltCapi Leedu investeerimisfond (Lithuania SME Fund) investeeris TRAFIsse 0,45 miljonit eurot.”

Mobiilirakenduse TRAFI looja eesmärk on aidata inimestel ühistranspordiga kiiresti ja mugavalt linnas liikuda, sõltumata sõiduplaanidest, lähtudes reaalsest olukorrast linnas, toetudes muuhulgas kasutajate poolt lisatud infole ummikute vms kohta. Näiteks kasutab mobiilirakendus enamikes bussides, trollides jt oleva GPS-seadme infot sõiduvahendi reaalse asukoha kohta, arvutades selle põhjal täpse saabumisaja konkreetsesse peatusesse. Äpi kasutaja ei pea teadma peatuste nimesid ega linna tundma – otsing leiab sobiva transpordiühenduse ka organisatsioonide nimede vms märksõnade abil.

“Mitmed ühistranspordiäppide loojad kipuvad keskenduma sellele, et kiiresti laieneda, kuid jätavad lahendamata põhiküsimuse – info, millele nad toetuvad, on sageli ebatäpne ning see ei pane inimesi ühistransporti meelsamini kasutama,” rääkis TRAFI asutaja ja juht Martynas Gudonavičius. “Me kasutame reaalaja andmeid ja kaasame infovahetusse ka äpi kasutajaid endid, et veenduda info värskuses ja täpsuses. Meie huvi on see, et ühistranspordiga liiklemine oleks inimestele lihtsam ja nad tõesti kasutaksid seda rohkem. Näeme enda jaoks suurt võimalust just kiire kasvuga suurlinnades, kus lisaks puudulikule infole, on ühistranspordiskeem ka väga keerukas,” lisas Gudonavicius.

TRAFI tasuta äpp on alates 2014. aasta sügisest kättesaadav ka eesti keeles ning kasutatav Tallinna linnas. TRAFI mobiilirakendus on täna kasutusel kõigis kolmes Balti riigis, Türgis ja Brasiilias. TRAFI mobiilirakendust saab kasutada Androidi ja iOS (Apple) operatsioonisüsteemiga seadmetes. Rakendus on tasuta allalaetav nutiseadmete rakenduste keskkonnast (App Store) ja Google Play’st. Eestis saab äppi kasutada eesti ja vene keeles. Apple nimetas TRAFI mobiilirakenduse üheks 2014. aasta parimaks äpiks.

TRAFI on Leedu ettevõte, mis alustas aktiivset tegevust 2013. aastal pärast 0,44 miljoni euro suurust investeeringut Leedu fondilt Practica Capital. Ettevõtte asutajad on Jurgis Pasukonis, Mantas Vizbaras, Martynas Gudonavicius and Algimantas Krasauskas.
www.trafi.com

Octopus Investments on riskikapitaliinvestor, kes toetab suure kasvupotentsiaaliga talente, kel on võime väga kiiresti kasvada, muuta oma tegevusharu või kujundeda seal juhtivaks. Octopusi Ventures meeskond on aidanud luua edukaid globaalseid ärisid nagu Zoopla Property Group, Secret Escapes, SwiftKey, graze.com ja YPlan. Octopusi Ventures meeskond on osa Octopus Investments’ist – ühest Suurbritannia juhtivast investeeringute juhtimise ettevõttest, mis on spetsialiseerunud väikestele ettevõtetele. Octopus Investmentsi halduse all olevate fondide maht ulatub ligi 7 miljardi euroni.
www.octopusinvestments.com

Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga (EBRD) riskikapitali investeeringuprogramm loodi 2011. aastal tehnoloogiasektori alustavatele ja kasvuettevõtetele Kesk-Euroopast Kesk-Aasiani ning Vahemere lõuna- ja idarannikul.
www.ebrd.com

BaltCap on Balti riikide juhtiv era- ja riskikapitaliettevõte, mis investeerib kasvule suunatud Baltimaade ettevõtetesse ning finantseerib ettevõtete väljaoste. BaltCap on esindatud kõigis kolmes Balti riigis. Tänaseks on BaltCap hallanud mitmeid investeerimisfonde kogumahuga 260 miljonit eurot ja teinud üle 60 investeeringu.
www.baltcap.com
5 thoughts on “Leedu idufirma sai 5,7 miljoni eurose investeeringu”

Kommenteerimine on suletud.