Kloonide sõda on algamas

Clone Wars

Psystar pakub midagi mis on loodusseaduse vastu. Mac OS X mitte Apple raua peal.

The highly extensible OpenMac is a configuration of PC hardware capable of running unmodified OS X Leopard kernels. If you purchase Leopard with your OpenMac we will not only include the actual Leopard retail package with genuine installation disc, but we also include a Psystar restore disc for your OpenMac and we will preinstall Leopard for free so you can begin to use your computer right out of the box.

Kuna Mac on praegu populaarsem kui kunagi varem, ei huvita ilmselt Psystari Apple EULA mis keelab OS X kasutamise masinal mis pole Apple poolt tehtud. Psystar väidab aga, et Apple EULA on vastuolus Ameerika monopoli seadustega, olles valmis Applega isegi kohtuteed käima. Steve Jobs sulges mõned aastad tagasi nii-õelda klooni tööstuse, mis mõjus Apple jaoks katastroofiliselt.

Aastatel 1986 kuni 1991 aasta keskpaigani mõllasid turul mitteametlikud Maci kloonid. Nad pakkusid tihitipeale sama raha eest paremat jõudlust kui Apple toode. Aastatel 1995 kuni 1997 keskpaigani müüs Apple ametlikult litsense teistele tootjatele. Peale Steve’i naasmist Apple’sse leidis Steve, et taoline ärimudel ei tasu ära, ning kasutades lepingus olevat “auku” sulges ta kogu kloonitööstuse lastes välja Mac OS 8 ning mitte pikendades litsensimüümis tingimusi. Rohkem saab sellest lugeda Wikipeedia lehelt.

Pilt on pärit Gizmodo veebisaidist.

Selle postitusega on meil kokku postitusi 200. BattleIT Blogis on saadaval ka kõik vanemad postitused, vaata ja uuri julgelt!

3 thoughts on “Kloonide sõda on algamas”

  1. [quote post=”211″]Steve Jobs sulges mõned aastad tagasi nii-õelda klooni tööstuse, mis mõjus Apple jaoks katastroofiliselt.[/quote]
    ??? Mitte midagi ei sa aru sellest lausest. 😛

  2. [quote post=”211″]Tänud veal tähelepanu juhtimisest. Tegijal ikka juhtub. Seeest on nüüd pikemalt sellest kirjutatud ;)[/quote]
    Kohe paremini arusaadav. Ennem oli nagu wtf? Apple ja kloonivabrik. Tundus nagu mingi ulme teema. 😀

Kommenteerimine on suletud.