Kaasaegne ehitis sünnib virtuaalreaalsuses

pro_061295Uus eestlastele kättesaadav tasuta veebitööriist võimaldab luua ehitisest virtuaalse simulatsiooni alates ideest ja eelarve planeerimisest kuni teostuseni.
Briti Kuningliku Arhitektide Liidu ja Ameerika klaasitootja Guardian poolt spetsiaalselt Euroopa ehitiste energiatõhusaks projekteerimiseks välja töötatud tööriistaga BIM (Building Information Modeling) on võimalik luua nii hoonete, sildade, suurte tehasekomplekside kui sadamate simulatsioone. “Oleme jõudnud ajajärku, kus ehitise projekteerimiseks vajalikud paber ja pliiats on täielikult asendunud uue tehnoloogiaga, mis võimaldab ehitusprotsessis säästa nii aega kui raha,” ütles Guardiani esindaja Vaidas Petkevičius. “Kuna programm võtab arvesse erinevaid ehitustehnilisi parameetreid nagu näiteks klaasikonstruktsiooni tüüp ja fassaadi nurk maailmakaarte suhtes, siis on juba protsessi alguses võimalik hinnata nii hoone energiatõhusust kui eelarvet.”

Vaidas Petkevičiuse sõnul on tegemist esimese tööriistaga, mis on mõeldud spetsiaalselt klaaslahenduste projekteerimiseks ja visualiseerimiseks. “Kuna BIM on kohandatud Euroopas kehtivaid ehitusnorme silmas pidades, võimaldab projektile samal ajal nii tellija kui ehitaja juurdepääsu ning pakub põhjalikku ülevaadet hoonest ja eelarvest, siis muudab see kogu projekteerimisfaasi kõigile osapooltele kiiremaks ja mugavamaks,” selgitas Petkevičius.

BIM on tasuta saadaval aadressil: http://www.sunguardglass.eu/SpecificationsResources/OnlineTools/BIM/index.htm

Guardian on Ameerika klaasitootja, mille lahendusi kasutatakse ehitusmaterjalidena kaubanduses, hoonetes, sisekujunduses ja autotööstuses. Guardian on tuntud oma uuenduslike toodetega, sealhulgas kõrge efektiivsusega pindkaetud klaaside arendamisega. Guardianis ja selle tütarettevõttes töötab üle 17 000 inimese ning ettevõte tegutseb Põhja-Ameerikas, Euroopas, Lõuna-Ameerikas, Aasias, Aafrikas ja Lähis-Idas

3 thoughts on “Kaasaegne ehitis sünnib virtuaalreaalsuses”

Kommenteerimine on suletud.