IT kui Eesti majandusmootor 2020

Jaak AaviksoTäna toimub Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) korraldusel Tallinnas esinduslik konverents „IT kui Eesti majandusmootor 2020“.ITLi tegevjuht Jüri Jõema sõnul on konverentsi läbiv teema IKT (info- ja kommunikatsioonitehnoloogia) hariduse edendamine kõikides eluvaldkondades.

„Konverentsil arutletakse IKT võimaluste üle väga avaralt, rõhutades selle õppe vajalikkust ja võimalikkust igas eluvaldkonnas. Kuidas koolitada tuleviku töötajaid? Milline võiks olla IKT roll näiteks kokkade või ehitajate kutsehariduses? Millise murrangu kirjandusmaailma võib tuua IKT-areng? Kuidas näeb välja tüüpiline ametniku tööpäev aastal ?“ selgitas Jõema.

Konverentsi avaettekande „IKT sektori visioon 2020 – mis tehtud, mis teoksil“ teevad ITLi president Enn Saar ja tegevjuht Jüri Jõema. Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo kõneleb IKT hariduse tähtsusest ja võimalustest Eestis aastal 2020. TTÜ Biorobootika keskuse juhataja, prof. Maarja Kruusmaa ettekanne käsitleb interdistsiplinaarsust ehk IKT oskusi teistes valdkondades.

Paneeldiskussioonis „Tuleviku töötaja ja tulevikutöö“ osalevad SA Innove juhatuse liige Tõnis Arvisto, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi IT asekantsler Taavi Kotka, Elektrilevi juhatuse liige Tarmo Mere ning Sotsiaalministeeriumi asekantsler Nele Gerberson.

Ettekande „Prantsuse kirjandus kohtub IT-ga ehk kuidas kirjandusharidusega inseneriks saab“ teeb Patrick Gerlier. Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuuri juhataja Heli Mattisen räägib kvaliteedi tagamisest IKT hariduses. e-Skills UK ekspert John O’Sullivan annab ülevaate sektoraalsete kutsenõukogude panusest tööjõuvajaduse prognoosimisel, rahuldamisel ja hariduse kvaliteedi tagamisel Ühendkuningriigi näitel.

Konverentsil toimuvad ka erinevad töötoad, kus arutletakse koolide ja ettevõtjate praktikakorralduse ning kutse- ja kõrghariduse õppekavadesse IKT oskuste lisamise üle. Kokkuvõtte töörühamade aruteludest teeb Kutsekoja juhatuse liige Olav Aarna.

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liitu kuulub täna 72 infotehnoloogia- ja telekommunikatsioonifirmat.

 

NB! Rohkem pilte üritusest BattleIT Facebook lehel! 

1887_10151414424423778_966394402_n527579_10151414424428778_2003563671_n