Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
Uus ID-kaardi rakendus DigiDoc 4 jõuab arvutitesse - 3. juuli 2018
Eesti ettevõtted investeerivad enam seadmetesse, mitte inimestesse - 3. juuli 2018
Eleringi uus kaardirakendus näitab vabu liitumisvõimsusi kogu Eestis - 30. juuni 2018
Siemens tarnib Elektrilevi OÜ-le elektri mõõteandmete haldussüsteemi pilveteenusena - 30. juuni 2018
Pirita Selveri juures olev elektroonikajäätmete kogumispunkt suletakse - 30. juuni 2018
Riigiportaali vahendusel edastab riik miljon teadet aastas - 30. juuni 2018
Viasat Sport Baltic näitab tänasest spordiülekandeid 24/7 HD-kvaliteedis - 30. juuni 2018
Reaalerialade tudengid saavad kandideerida Skype’i välisõpingute magistristipendiumile - 30. juuni 2018
Kaspersky Lab uuris välja, milleni võib viia lemmikloomade jaoks mõeldud nutividinate kasutamine - 30. juuni 2018
IT kui Eesti majandusmootor 2020
Täna toimub Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) korraldusel Tallinnas esinduslik konverents „IT kui Eesti majandusmootor 2020“.ITLi tegevjuht Jüri Jõema sõnul on konverentsi läbiv teema IKT (info- ja kommunikatsioonitehnoloogia) hariduse edendamine kõikides eluvaldkondades.
„Konverentsil arutletakse IKT võimaluste üle väga avaralt, rõhutades selle õppe vajalikkust ja võimalikkust igas eluvaldkonnas. Kuidas koolitada tuleviku töötajaid? Milline võiks olla IKT roll näiteks kokkade või ehitajate kutsehariduses? Millise murrangu kirjandusmaailma võib tuua IKT-areng? Kuidas näeb välja tüüpiline ametniku tööpäev aastal ?“ selgitas Jõema.
Konverentsi avaettekande „IKT sektori visioon 2020 – mis tehtud, mis teoksil“ teevad ITLi president Enn Saar ja tegevjuht Jüri Jõema. Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo kõneleb IKT hariduse tähtsusest ja võimalustest Eestis aastal 2020. TTÜ Biorobootika keskuse juhataja, prof. Maarja Kruusmaa ettekanne käsitleb interdistsiplinaarsust ehk IKT oskusi teistes valdkondades.
Paneeldiskussioonis „Tuleviku töötaja ja tulevikutöö“ osalevad SA Innove juhatuse liige Tõnis Arvisto, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi IT asekantsler Taavi Kotka, Elektrilevi juhatuse liige Tarmo Mere ning Sotsiaalministeeriumi asekantsler Nele Gerberson.
Ettekande „Prantsuse kirjandus kohtub IT-ga ehk kuidas kirjandusharidusega inseneriks saab“ teeb Patrick Gerlier. Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuuri juhataja Heli Mattisen räägib kvaliteedi tagamisest IKT hariduses. e-Skills UK ekspert John O’Sullivan annab ülevaate sektoraalsete kutsenõukogude panusest tööjõuvajaduse prognoosimisel, rahuldamisel ja hariduse kvaliteedi tagamisel Ühendkuningriigi näitel.
Konverentsil toimuvad ka erinevad töötoad, kus arutletakse koolide ja ettevõtjate praktikakorralduse ning kutse- ja kõrghariduse õppekavadesse IKT oskuste lisamise üle. Kokkuvõtte töörühamade aruteludest teeb Kutsekoja juhatuse liige Olav Aarna.
Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liitu kuulub täna 72 infotehnoloogia- ja telekommunikatsioonifirmat.
NB! Rohkem pilte üritusest BattleIT Facebook lehel!