IT-hiid EMC korraldab Tallinnas pilvetehnoloogia foorumi

Rahvusvaheline IT-hiid EMC korraldab täna Tallinnas pilvetehnoloogia arenguid käsitleva foorumi, millel osalevad paarsada Eesti eraettevõtete ja avaliku sektori organisatsioonide IT-juhi ning spetsialisti, teatas EMC Baltimaade filiaali juhataja Sergei Butenko.

Butenko sõnul keskenduvad foorumil esinevad rahvusvahelised ja kohalikud esinejad sellele, kuidas ettevõtete ja avaliku sektori organisatsioonide IT-süsteemide ja andmetöötluslahenduste ülesehitust ning igapäevast toimimist mõjutab alanud üleminek pilvetehnoloogiatele ning virtuaallahendustele.

“EMC lähiaastate plaan on kasvada aastas kahekohalise numbri võrra, täiendada oma partnerite võrku ning hakata kõikjal Baltikumis pakkuma innovatiivseid pilvetehnoloogial põhinevaid andmete säilitamis-, varundamis-, analüüsi- ja turbelahendusi nagu näiteks GeenPlum andmelaolahendust; RSA andmeturbelahendust; IOMega – andmesäilitus-lahendused kodudele ja väikestele kontoritele,” selgitas Butenko.

EMC harukontor Eestis alustas tööd 2000. aastal ja Leedu harukontor 2010. aastal olles osa Ida-Euroopa regioonist. Käesoleva aasta algusest on Baltikum osa EMC Põhjamaade regioonist. EMC Eesti harukontoris töötab 6 ja Leedus 2 inimest. EMC klientideks Eestis on enamik siin tegutsevatest pankadest ning ka paljud ettevõtted, asutused või institutsioonid nii era- kui avalikust sektorist, kel on vaja säilitada ja töödelda suuremaid andmemassiive.

EMC on globaalne liider IT-teenuste vallas, kes julgustab ettevõtteid ja organisatsioone oma toodete ja teenuste pakkumisel rohkem kasutama IT-võimalusi. Ülemineku fundamentaalseks osaks on pilvearvutuse poolt pakutavad võimalused. Oma toodete ja teenustega kiirendab EMC pilvearvutuse kasutuselevõttu ning aitab IT-osakondadel kuluefektiivsel ja turvalisel moel hoida, kasutada, kaitsta ja analüüsida väärtuslikuimat ressurssi – andmeid.

Lisainfo: http://estonia.emc.com/sites/emcforum/2012/event.htm