Iraan blokeerib VPN’e, et pinguldada oma haaret Interneti üle

 

original

Ei saa just öelda, et Iraan ja internet saavad omavahel hästi läbi. Üritades sulgeda kõiki Google’i teenuseid ja asendades YouTube’i riigi poolt rahastatava klooniga on Iraan on teinud samme, et muuta oma sisevõrk kohaks, kus blokeeritakse kõik ettejääv. Seni on tehnika-teadlikel ja internetti armastavatel iraanlastel olnud võimalik kasutada VPN’e, et pääseda internetti nagu meie seda teame, kuid mitte enam.

Alates eilsest, on Iraani valitsus tõkestanud kõiki mitte-Iraani päritoluga VPN’e, mis on kuulutatud ebaseaduslikuks ja Iraani veebikasutajad on suutnud kinnitada, et tõepoolest paljud VPN’id on lakanud töötamast. Ja ilma krüpteeritud kanalita riigi sisevõrgust välja on küber-blokaad tõhusam, kui kunagi varem.

Kuigi teadaolevalt ei ole see selgelt Iraani esimene katse piirata Internetti ligipääsu on enamik neist olnud kergesti möödapääsetavad igaühele, kes on seda tõsiselt tahtnud. See VPN’i blokaad võib osutuda üsna karmiks isegi oskuslikele-kasutajatele, kes soovivad sellest mööda pääseda. Reuters’il õnnestus kinnitada, et blokaad on tõhusalt rivist välja viinud Skype’i ja Viper’i, mis on mõlemad populaarsed internetitelefoni teenused ja samuti võib blokeeringu tulemusena olla blokeeritud Yahoo ja Google.

Parlamendi info-ja kommunikatsioonitehnoloogia komitee peajuht Ramezanali Sobhani-Fard on öelnud, et nad uurivad seda küsimust.

Nii, et olgem tänulikud oma avatud Internetile, rahvas. Meil on vedanud, et see on olemas.

 

Allikas: www.reuters.com

One thought on “Iraan blokeerib VPN’e, et pinguldada oma haaret Interneti üle”

Kommenteerimine on suletud.