ImagineCup IT Challenge võistlus

Sel laupäeval ehk 30. jaanuaril on viimane võimalus osaleda Imagine Cup-i IT väljakutse 1. vooru võistlusel. Ajaliselt tähendab see 1h investeeringut ja vastu pakub mõnusat nuputamist ning head võimalust silmaringi laiendamiseks maailmas laialt kasutatavate MS tehnoloogiate ning toodete vallas.

Toon siinkohal välja ka ajad millal osaleda saab (tänud Andresele selle väljatoomise eest). Ühtlasi mainiks ära, et kui vastad ära õigesti vähemalt 15 küsimust 30st, pääsed 2. vooru. Kõikidele teise vooru jõudnud Eesti osalejatele on Microsofti poolt kingiks 3000 krooni väärtuses e-koolitusi. Tunniajase investeeringu kohta pole ju sugugi paha 😀

30. jaanuar, 2010 | Round 1 | Quiz 4

  • 02:00 (vahetult enne ööklubisse minekut)
  • 05:00 (kohe pärast ööklubist jõudmist)
  • 08:00 (varajastele ärkajatele)
  • 11:00 (hilisematele ärkajatele)
  • 14:00 (suursugustele klubitajatele)
  • 17:00 (just enne hilist lõuna- või hoopis õhtusööki)
  • 20:00 (enne AK-d või mängufilmi “Kaldale uhutud”)
  • 23:00 (enne sõpradega väljaminemist)

Ametlik pressiteade

Imagine Cup annab õppurile võimaluse oma teadmised proovile panna

Pressiteade
29.01.2010

Ülemaailmsel õppurite tehnoloogiavõistlusel Imagine Cup, mis toimub juba kaheksandat korda,  on ka Eesti noortel võimalus omandada teadmisi IT-st ja võistelda rahalistele auhindadele. Eestis populaarse IT-väljakutse kategooria viimane eelvoor toimub sel laupäeval Imagine Cupi kodulehel.

Sel aastal saavad noored osaleda võistlusel viies kategoorias: tarkvaradisain, manussüsteemide arendus, mängudisain, digitaalne meedia ning IT väljakutse. Esimese kolme kategooria auhinnafond on kokku 150 tuhat dollarit, kahe viimase oma 30 tuhat dollarit. Lisaks saavad finalistid sõita lõppvõistlusele Poolas, kuhu kogunevad jõudu katsuma sajad nutikad õppurid tervest maailmast. Võistlusel osalemine on tasuta.

„Kutsun üles kõiki õppureid Imagine Cupist osa võtma, kuna võistluse käigus omandatud uued teadmised infotehnoloogiast annavad võrreldes eakaaslastega eelise nii praktikakohta kui ka tööd otsides,“ rääkis teist aastat järjest võistlusel osalev Tallinna Polütehnikumi õpilane Sander Soots. „Võistlusel osalemine on heaks võimaluseks avardada oma silmaringi, näha asju laiemas plaanis ning õppida juurde uusi nippe, millega töö- ja koolielu kergemaks muuta,“ lisas Soots.

„Võistlema ajendas mind soov end proovile panna – ma pole IT taustaga inimene ja tahtsin näha, kuidas sellisel võistlusel hakkama saan,“ rääkis Imagine Cupi teise vooru jõudnud Eesti Maaülikooli ergonoomikatudeng Annika Toit. „IT väljakutse teine voor kujutab endast ühele etteantud probleemile lahenduse leidmist ja annab võimaluse oma teadmisi testida,“ lisas Toit.

„Imagine Cupil on palju erinevaid kategooriaid ja võistelda saab nii põnevate tarkvaralahenduste loomises kui ka näiteks digitaalmeedias. Oluline on oskus läheneda teistmoodi igapäevastele probleemidele ja abiks on ka nutikus oma ideede mahamüümisel,“ rääkis võistlust korraldava Microsofti arendusplatvormi evangelist Eestis Andres Sirel. „Lapsevanemad ja õppejõud võiksid julgustada noori võistlusel osalema, sest see on nagu tasuta koolitus, mis annab praktilise kogemuse kogu eluks,“ põhjendas Sirel.

Microsofti poolt 2002. aastal loodud Imagine Cupi eesmärgiks on tuua õppurid lähemale tehnoloogiale ja tehnoloogia abil lahendada ÜRO poolt sõnastatud maailma olulisemaid probleeme – näljahädad, laste suremus, AIDSi levik jne. Võistlusest on oodatud osa võtma kõik haridust omandavad noored alates 16. eluaastast.

Imagine Cupi kohta saab lähemalt lugeda ja selles osaleda võistluse kodulehel http://imaginecup.com.