Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
Uus ID-kaardi rakendus DigiDoc 4 jõuab arvutitesse - 3. juuli 2018
Eesti ettevõtted investeerivad enam seadmetesse, mitte inimestesse - 3. juuli 2018
Eleringi uus kaardirakendus näitab vabu liitumisvõimsusi kogu Eestis - 30. juuni 2018
Siemens tarnib Elektrilevi OÜ-le elektri mõõteandmete haldussüsteemi pilveteenusena - 30. juuni 2018
Pirita Selveri juures olev elektroonikajäätmete kogumispunkt suletakse - 30. juuni 2018
Riigiportaali vahendusel edastab riik miljon teadet aastas - 30. juuni 2018
Viasat Sport Baltic näitab tänasest spordiülekandeid 24/7 HD-kvaliteedis - 30. juuni 2018
Reaalerialade tudengid saavad kandideerida Skype’i välisõpingute magistristipendiumile - 30. juuni 2018
Kaspersky Lab uuris välja, milleni võib viia lemmikloomade jaoks mõeldud nutividinate kasutamine - 30. juuni 2018
IKT valdkonna tippjuhid lähevad üheskoos Pirita Majandusgümnaasiumisse tunde andma
Märts on „Reaalainetega edukaks“ algatuse fookuskuu, mille raames IKT valdkonna ettevõtete tippjuhid lähevad üheskoos koolidesse tunde läbi viima, et näidata noortele reaalainete õppimise olulisust ja IT seost erinevate erialadega.
„Reaalainetega edukaks“ algatuse avalöök toimub 9. märtsil Pirita Majandusgümnaasiumis.
2. kuni 12. klassi õpilastele annavad sel päeval tunde Microsoft Balti regiooni juht Rain Laane, Ericsson Eesti juhatuse esimees Seth Lackmann, Tieto Estonia tegevjuht Anneli Heinsoo, Levira juhatuse esimees Mart Einpalu, Pipedrive’i kvaliteedijuht Tiit Paananen, Eesti Energia IT-juht Agnes Roos ja mitmed teised IT sektori ettevõtjad.
„Reaalainete õppimine ja IT-valdkonna tundmine on üks tööelus eduka läbilöömise võti. Meie eesmärk on selgitada õpilastele, et õppides reaalaineid ja omandades IT-ga seotud haridus, ei pea töötama vaid IT-ettevõttes, vaid tööleidmise võimalused on oluliselt laiemad, “ selgitas Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu president Anneli Heinsoo algatuse eesmärkide tagamaid.
Rahvusvahelise tööstusuuringu andmetel eeldab aastal 2020 90% kõikidest ametikohtadest elementaarsete digioskuste olemasolu, mis tähendab, et ettevõtetel on järjest enam vaja IKT oskustega inimesi. Juba täna on ettevõtetes nõudlus kvalifitseeritud IT-spetsialistide järele suurem kui pakkumine ning Praxise uuringu andmetel on aastaks 2020 Eestis puudu vähemalt 8 000 IKT kompetentsidega töötajat.
„Täna on nõudlus kvalifitseeritud IT-spetsialistide järele ettevõtetes suurem kui kõrgkoolid seda lünka täita suudavad. Julgen väita, et valides IT eriala on noortel tulevikus võimalus töötada kus iganes valdkonnas ja aidata seal integreerida tehnoloogiat uute seadmetega,“ rääkis Rain Laane.
Tagasi kooli algatus „Reaalainetega edukaks“ toimub 1. – 31. märtsini, selle aja jooksul annavad ettevõtjad üle 200 tunni ja jagavad oma kogemusi enam kui kolmekümnes koolis üle Eesti.