IKT valdkonna tippjuhid lähevad üheskoos Pirita Majandusgümnaasiumisse tunde andma

Märts on „Reaalainetega edukaks“ algatuse fookuskuu, mille raames IKT valdkonna ettevõtete tippjuhid lähevad üheskoos koolidesse tunde läbi viima, et näidata noortele reaalainete õppimise olulisust ja IT seost erinevate erialadega.

„Reaalainetega edukaks“ algatuse avalöök toimub 9. märtsil Pirita Majandusgümnaasiumis.

2. kuni 12. klassi õpilastele annavad sel päeval tunde Microsoft Balti regiooni juht Rain Laane, Ericsson Eesti juhatuse esimees Seth Lackmann, Tieto Estonia tegevjuht Anneli Heinsoo, Levira juhatuse esimees Mart Einpalu, Pipedrive’i kvaliteedijuht Tiit Paananen, Eesti Energia IT-juht Agnes Roos ja mitmed teised IT sektori ettevõtjad.

„Reaalainete õppimine ja IT-valdkonna tundmine on üks tööelus eduka läbilöömise võti. Meie eesmärk on selgitada õpilastele, et õppides reaalaineid ja omandades IT-ga seotud haridus, ei pea töötama vaid IT-ettevõttes, vaid tööleidmise võimalused on oluliselt laiemad, “ selgitas Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu president Anneli Heinsoo algatuse eesmärkide tagamaid.

Rahvusvahelise tööstusuuringu andmetel eeldab aastal 2020 90% kõikidest ametikohtadest elementaarsete digioskuste olemasolu, mis tähendab, et ettevõtetel on järjest enam vaja IKT oskustega inimesi. Juba täna on ettevõtetes nõudlus kvalifitseeritud IT-spetsialistide järele suurem kui pakkumine ning Praxise uuringu andmetel on aastaks 2020 Eestis puudu vähemalt 8 000 IKT kompetentsidega töötajat.

„Täna on nõudlus kvalifitseeritud IT-spetsialistide järele ettevõtetes suurem kui kõrgkoolid seda lünka täita suudavad. Julgen väita, et valides IT eriala on noortel tulevikus võimalus töötada kus iganes valdkonnas ja aidata seal integreerida tehnoloogiat uute seadmetega,“ rääkis Rain Laane.

Tagasi kooli algatus „Reaalainetega edukaks“ toimub 1. – 31. märtsini, selle aja jooksul annavad ettevõtjad üle 200 tunni ja jagavad oma kogemusi enam kui kolmekümnes koolis üle Eesti.