IE9 jõudis uue verstapostini

Microsoft väljastas eile Internet Explorer 9 Release Candidate (RC), mis on märkimisväärselt edasi arendatud versioon seni kõige kiirema levikuga veebilehitsejast IE9 Beta. IE9 Beta-t on maailmas alla laaditud juba enam kui 25-l miljonil korral. Tuginedes kasutajaskonna tagasisidele, on IE9 RC muudetud beetaversioonist märkimisväärselt kiiremaks, täiendatud on funktsionaalsust ja kasutajaliidest. Uus veebibrauser toetab mitmeid uusi veebistandardeid ja laiendab HTML5 tuge.

Lehekülgede kiiremaks kuvamiseks kasutab IE9 maksimaalselt ära riistvaralisi võimalusi: lisaks protsessorile kasutatakse ära ka graafikakaarti (GPU). Tänu uue JavaScripti mootori „Chakra“ edasiarendustele on SunSpider testide kohaselt IE9 RC beetaversioonist 35% kiirem.

Delfi.ee IT-juhi Mait Tafenau sõnul on IE9 näol tegu igati tänapäevase veebilehitsejaga. „Liidrina on Internet Exploreril väga suur roll veebilehtede arengul. Viimastel aastatel on IE populaarsus Delfi kasutajate hulgas mõnevõrra langenud, ent uus IE on eelnevatest oluliselt kasutajasõbralikum ja võimekam ning see trend võib nüüdsest muutuda,“ usub Tafenau.

„Kiirus, lihtsus ja HTML5 tugi on kindlasti IE9 võtmesõnadeks. Täna ei oska ma küll öelda, milline saab olema arendajate arvates parim HTML5 brauser, sest HTML5 on alles arenemisjärgus, ent on selge, et täna jätkuvalt populaarseima veebilehitseja värskendus toob veebimaailmas kaasa palju uuendusi ning seda eelkõige kasutajatele. Delfi on uue IE tulekuks igati valmis,“ lisas Tafenau.

Kasutajate jaoks pakub veebilehitseja puhtamat ja kiiremat navigeerimise kogemust, mis seab keskmesse külastatava veebilehe, mitte brauseri. Selleks, et pakkuda vahekaartide jaoks rohkem ruumi, on nüüdsest võimalik eraldada kaardiriba aadressiribast. Windows 7 kasutajad saavad oma lemmiksaite muuta paremini ligipääsetavaks, kinnitades need tegumiribale nagu tavalisi rakendusigi.

Veebis liikumise hõlbustamiseks kuvatakse kasutajale vaid kõrge prioriteetsusega teadaandeid – kasutaja omab brauseri turvalisuse üle suuremat kontrolli tänu Tracking Protection funktsioonile.

„Maailmas on juba mitmeid kümneid tegumiribale kinnitatavaid saite, mis pakuvad kasutajale sootuks uut elamust. Eestlased võivad sel moel kasutada näiteks Delfi veebilehte. Senine tagasiside näitab, et IE9 kasutajad veedavad oma lemmiksaitidel tänu paremale kasutajakogemusele rohkem aega,“ ütles Microsoft Eesti tehnoloogiaevangelist Andres Sirel.

Arendajatele tähendab IE9 avaramaid võimalusi veebilehe loomiseks, muuhulgas on IE9-s pandud olulist rõhku heale HTML5 toele. Ühtlasi on täiendatud brauserisse sisseehitatud arendustööriistu (F12), mis annavad veebisaitide omanikele oluliselt paremad võimalused oma lehtede testimiseks ning silumiseks.

IE9 pakub kõige paremat kasutajakogemust Windows 7-ga. Uus ja kaasaegne operatsioonisüsteem Windows 7 toetab kõiki loodud funktsioone. Enamus funktsioone toimivad ka Vista SP2 ning Windows Server 2008 R2 kasutavates arvutites.

Laadi IE9 RC alla siit. Kinnitatud saitide proovimiseks ava Windows 7-s www.delfi.ee lehekülg ja lohista see arvuti tegumiribale.