ID kaardi tarkvara võib tappa su naabri kassi ja suurendada riigivõlga viie miljardi krooni jagu

Kogu siin lehel leiduv tarkvara on alfa kvaliteediga. See tähendab, et mitte midagi ei tööta, tõenäoliselt suudab see ära lukustada Sinu ID-kaardi, tappa ära naabri kassi ja kasvatada riigivõlga viie miljardi krooni jagu. Nõrganärvilistele ei soovitata!

Justniimoodi hoiatatakse vaid teadjamatele mõeldud tarkvara kasutamise eest RIA lehel. Sealt lehelt saab siis uurida teadupärast mitte päris valmis küpsetatud tarkvara ja anda selle kohta tagasisidet. Allpool on ka kiri mis meile tuli.

Tere!

Oleme ID kaardi ja digitaalallkirja baastarkvara arendamise raames jõudnud etapini, kus teadlikumatel arvutikasutajatel on võimalus oma sõna sekka öelda ning testida, mida seni tehtud on. Täna on kõigile kätte saadavad ID kaardi draiverid Linuxile, Macile ja Windowsile (va. Vista), mille lähtekood on alla laetav aadressilt https://id.eesti.ee. Samas keskkonnas on olemas ka bug tracker, mille kaudu saab arendajat teavitada leitud probleemidest.

Lisaks draiveritele on olemas ka ID kaardi utiliit, mis toob Linuxi kasutajatele võimaluse graafiliste komponentide kaudu oma PIN koode muuta ning “kaarti hallata”. ID kaardi utiliidi kasutajaliides on ümber tegemisel, seal esinevaid vigu ei ole täna mõtet arendajale edastada. Järgmistel nädalatel lisandub uuema välimusega utiliit nii Linuxile, Macile kui Windowsile. Kaugel ei ole ka teiste komponentide (digidoc, veebis allkirjastamine, jne) valmimine. Suuremate muudatuse puhul saadame eraldi teated välja, väiksematel muudatustel saavad kasutajad ise arenduskeskonnas https://id.eesti.ee silma peal hoida.

Tegemist on vaid teadjamale arvutikasutajale suunatud materjalidega, mille stabiilsusele ning töövõimele me garantiid anda ei saa.

Hannes Linno
Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus