Google ostis Motorola

Kui sa kunagi oled tahtnud teada kuidas kõlab kosmiline muutus mobiilsete seadmete vallas siis täna oli selleks ideaalne võimalus. Ei, see ei ole tuumapommi plahvatusega sarnane vaid pigem 12.5$ miljardi vahetamine ühelt osapoolelt teisele. Täpselt sellise ostu tegi täna Google. Kuid mida see tähendab? Näiteks seda, et Google saab ligi 17 000+ patenti ja veel ligi 7500 mis ootavad kinnitust. See on ilmselt üks suurimaid põhjuseid Motorola ostmiseks.

Kuid nii mõnedki väidavad, et Motorola patendid on nõrgad või peaaegu kasutud Microsofti ja Apple vastu võitlemises, veelgi enam kahjutud ka Oracle’ga tegelemiseks. Kuigi Motorola on olnud aegade algusest peale telefonidega sinapeal siis patendid mis neile väljastatud on pole väga tugevad.

Kuid sellel on omad mured. Motorola on suur – nii 19 000 töötajat, see tähendab Google jaoks ligi 60% töötajate suurenimist kelle enne oli vaid 29 000 töötajat. Võib loota, et Google oskab piisavalt kompanii kultuuri edasi anda kuid see on küsitav. Väidetavalt tervitavad konkurendid ostu kuid mis toimub kardinate taga?

“We welcome today’s news, which demonstrates Google’s deep commitment to defending Android, its partners, and the ecosystem.”
– J.K. Shin
President, Samsung, Mobile Communications Division

“I welcome Google‘s commitment to defending Android and its partners.”
– Bert Nordberg
President & CEO, Sony Ericsson

“We welcome the news of today‘s acquisition, which demonstrates that Google is deeply committed to defending Android, its partners, and the entire ecosystem.”
– Peter Chou
CEO, HTC Corp.

“We welcome Google‘s commitment to defending Android and its partners.”
– Jong-Seok Park, Ph.D
President & CEO, LG Electronics Mobile Communications Company

Nüüd on Google tegelikult otsene konkurent kõikidele teistele nutitelefonide tootjatele. Väidetavalt ei muuda see Googli ja partnerite vahelisi suhteid kuid samas on nüüd Microsoft ainus mängija turul kes ei võistle riistvara firmadega. See on Microsofti strateegia olnud aegade algusest peale panustada tugevalt partnerite peale ja see on asi mis on Microsofti edukaks teinud. Kuid paratamatult tekib küsimus kas Microsoft peaks nüüd Nokia ostma?

Google investorid ei ole otsusega eriti õnnelikud ning aktsia hind reageeris otsusele langusega. Google on monopoolne äri ning teenides monopoolseid kasumeid teisest tööstusest sa võtad raha ja annad selle ära tasuta mille eest konkurendid (peavad) raha küsivad – see on parim viis kiirelt domineeriv turg luua. Kuid siiamaani on see rohkem raha välja viinud kui sisse toonud ja järgnev tehing ei paista seda kurvi muutvat. Ilmselt on Google samaoodi nagu Microsoftki selles mängus suurema plaaniga.