EMT tõstab hindasid kuni 6000%

Uuest aastast hakkab EMT arvestama Eesti-siseseid ja Eestist välismaale helistatavaid kõnesid minutipõhise sammuga. EMT avalike suhete juhi Kaja Pino sõnul maksab klient uuest aastast iga alustatud minuti eest. Kui kõne kestab 1 minut ja 5 sekundit, tuleb tasuda kahe minut eest. EMT hinnangul lisandub keskmise kõne puhul arvele ainult mõni sent. Elisa Eesti juhatuse esimehe Sami Seppäneni sõnul tähendab EMT otsus hindade tõstmist 30 kuni 40 protsendi võrra. Kui aga teha 1 sekundiline kõne hakkab see maksma sama palju, kui varem 60 sekundline kõne, seega on hinnatõus 60 kordne ehk 6000%. «Kuna mobiilsidesektoris on hinnad viimaste aastate jooksul pidevalt langenud, muutub niigi madalate hindade tükeldamine minutist väiksemaks arveldusühikuks ebaotstarbekaks,» ütles ettevõtte kõnesidevaldkonna ärijuht Jüri Kriisemann. Elisa suhtekorraldusjuht Regina Salmu ei ole Pinoga minutitasu asjus ühte meelt ja kinnitab, et minutilisele hinnaarvestusele üleminekut nende firma lähitulevikus ei plaani. Tele 2 pressiesindaja Kristjan Seema arvates on juba ilmne, et EMT uudis sekundilise kõne maksustamisest minutitariifiga äratas paljud kliendid ning motiveeris turul ringi vaatama. "Teiste operaatorite juurest oli ületulijaid ka varem ning tõenäoliselt lisandub nüüd neid veelgi, sest oleme kindlad, et suudame samaväärse kvaliteedi juures pakkuda klientidele paremat hinda nii täna kui ka tulevikus," väidab Seema.  Pahaste äriklientide hulk, kes plaanivad EMT pärast minutipõhisele hinnale üleminekut mõne konkureeriva mobiilifirma vastu vahetada, on viimaste päevadega mitu korda kasvanud.

„Ärikliendid on ületulemise vastu ikka huvi tundnud, aga viimastel päevadel on meil rõõmu palju," kinnitas Tele2 äriklientuuri direktor Andres Jõesaar Postimehele. „Seni olime meie aktiivsem pool ja tegime ettevõtetele soodsaid pakkumisi, nüüd leidub aga üsna palju neid, kes on oma arvele otsa vaadanud ja meilt pakkumist küsima tulnud."

Jõesaar ei avaldanud, kui palju ärikliente on numbrite ületoomise vastu huvi tundnud. "Nende arv on mitu korda kasvanud," ütles ta vaid.

Postimehe andmeil peab seni iga päev mõne "ülejooksikust" ettevõttega tegelenud Tele2 tegema nüüd pakkumisi kümmekonnale ja enamalegi firmale päevas.

Peale EMT teadet üleminkust minutipõhisele arveldusele on Eesti Telekomi aktsiad vaid langenud. Kes tunneb huvi võib võtta osa aktiivsesest arutelust HinnaVaatluse foorumis. Loomulikult võite oma arvamust avaldada ka kommenteerides.

 

Allikad: 1 2 3