Ligi 100 noort koguneb TTÜsse elektroenergeetika erialapäevale

11082268_10153139827193948_333901157698499006_oLigi 100 gümnasisti kõikjalt üle Eesti koguneb täna, 29. aprillil TTÜsse ja Energia Avastuskeskusesse elektroenergeetika erialapäevale, et ise järgi uurida, kuidas elektrit toodetakse ning kuidas see seinakontakti jõuab. Sündmus toimub TTÜ ja Eesti Energia koostöös.

TTÜ elektroenergeetika instituudi direktori Ivo Palu sõnul on elektroenegeetika perspektiivne eriala, sest elektrita ei tööta ükski kaasaegne tehnoloogia. „Elektroenergeetika seguneb üha rohkem IT-ga, nii et raske on vahet teha, kus lõppeb üks ja algab teine eriala,“ rääkis Palu. „Sõltuvus elektrist vaid kasvab ja nõudlus elektroenergeetika eriala lõpetanute järele on väga suur – palju suurem, kui TTÜ jõuab elektriinsenere “toota”. Elektriinseneril on lihtne ka välismaal töötada, sest TTÜst saab sel alal universaalse hariduse. Ohmi seadus kehtib ühtviisi igal pool, erinevused elektri tootmises ja jaotamises on vaid detailides.“

TTÜ energeetikateaduskonna laborites, õpperuumides, TTÜ Muuseumis ja Energia avastuskeskuses saavad gümnasistid täna teada, kuidas toodetakse elektrit põlevkivist, veest, tuulest ja päikesest; kuidas jõuab elekter alajaamadesse ning sealt seinakontakti. Näha saab “nähtavat elektrit” ehk kunstlikku välku, Tesla generaatorit ning muid tuumaenergia ja põlevkivienergeetika alateemasid tutvustavaid eksponaate.

Järgmine erialapäev TTÜs on 6. mail, kui tutvustatakse tootearenduse ja tootmistehnika eriala. Lisainfo tootearenduse ja tootmistehnika erialapäeva kohta.

1918. aastal asutatud TTÜ on Eesti ainus tehnoloogiaülikool, mille unikaalsus peitub tehnika, loodus-, täppis-, sotsiaal- ja terviseteaduste sünergias. TTÜ vastutab inseneride ja tehnikateadlaste järelkasvu tagamise eest. Ülikoolis on 13 300 üliõpilast, 151 professorit ja 528 teadustöötajat, TTÜ vilistlaste arv ulatub 65 000-ni. Rohkem kui 50 hektaril laiuv TTÜ linnak hõlmab 72 ehitist. Lisaks kaheksale teaduskonnale asuvad siin IT Kolledž ja Tallinna Teaduspark, mis koondab üle 150 kõrgtehnoloogia ettevõtte. TTÜ-l on eraldiseisvad kolledžid Kuressaares, Tartus, Virumaal ja Tallinnas, ülikooli uusimaks kolledžiks on Eesti Mereakadeemia. Üliõpilastele pakutakse suurepärast tudengi- ja kultuurielu, ülikooli majutus- ja sportimisvõimalused on ühed parimad Põhja-Euroopas.

2 thoughts on “Ligi 100 noort koguneb TTÜsse elektroenergeetika erialapäevale”

Kommenteerimine on suletud.