Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
Uus ID-kaardi rakendus DigiDoc 4 jõuab arvutitesse - 3. juuli 2018
Eesti ettevõtted investeerivad enam seadmetesse, mitte inimestesse - 3. juuli 2018
Eleringi uus kaardirakendus näitab vabu liitumisvõimsusi kogu Eestis - 30. juuni 2018
Siemens tarnib Elektrilevi OÜ-le elektri mõõteandmete haldussüsteemi pilveteenusena - 30. juuni 2018
Pirita Selveri juures olev elektroonikajäätmete kogumispunkt suletakse - 30. juuni 2018
Riigiportaali vahendusel edastab riik miljon teadet aastas - 30. juuni 2018
Viasat Sport Baltic näitab tänasest spordiülekandeid 24/7 HD-kvaliteedis - 30. juuni 2018
Reaalerialade tudengid saavad kandideerida Skype’i välisõpingute magistristipendiumile - 30. juuni 2018
Kaspersky Lab uuris välja, milleni võib viia lemmikloomade jaoks mõeldud nutividinate kasutamine - 30. juuni 2018
Ligi 100 noort koguneb TTÜsse elektroenergeetika erialapäevale
Ligi 100 gümnasisti kõikjalt üle Eesti koguneb täna, 29. aprillil TTÜsse ja Energia Avastuskeskusesse elektroenergeetika erialapäevale, et ise järgi uurida, kuidas elektrit toodetakse ning kuidas see seinakontakti jõuab. Sündmus toimub TTÜ ja Eesti Energia koostöös.
TTÜ elektroenergeetika instituudi direktori Ivo Palu sõnul on elektroenegeetika perspektiivne eriala, sest elektrita ei tööta ükski kaasaegne tehnoloogia. „Elektroenergeetika seguneb üha rohkem IT-ga, nii et raske on vahet teha, kus lõppeb üks ja algab teine eriala,“ rääkis Palu. „Sõltuvus elektrist vaid kasvab ja nõudlus elektroenergeetika eriala lõpetanute järele on väga suur – palju suurem, kui TTÜ jõuab elektriinsenere “toota”. Elektriinseneril on lihtne ka välismaal töötada, sest TTÜst saab sel alal universaalse hariduse. Ohmi seadus kehtib ühtviisi igal pool, erinevused elektri tootmises ja jaotamises on vaid detailides.“
TTÜ energeetikateaduskonna laborites, õpperuumides, TTÜ Muuseumis ja Energia avastuskeskuses saavad gümnasistid täna teada, kuidas toodetakse elektrit põlevkivist, veest, tuulest ja päikesest; kuidas jõuab elekter alajaamadesse ning sealt seinakontakti. Näha saab “nähtavat elektrit” ehk kunstlikku välku, Tesla generaatorit ning muid tuumaenergia ja põlevkivienergeetika alateemasid tutvustavaid eksponaate.
Järgmine erialapäev TTÜs on 6. mail, kui tutvustatakse tootearenduse ja tootmistehnika eriala. Lisainfo tootearenduse ja tootmistehnika erialapäeva kohta.
1918. aastal asutatud TTÜ on Eesti ainus tehnoloogiaülikool, mille unikaalsus peitub tehnika, loodus-, täppis-, sotsiaal- ja terviseteaduste sünergias. TTÜ vastutab inseneride ja tehnikateadlaste järelkasvu tagamise eest. Ülikoolis on 13 300 üliõpilast, 151 professorit ja 528 teadustöötajat, TTÜ vilistlaste arv ulatub 65 000-ni. Rohkem kui 50 hektaril laiuv TTÜ linnak hõlmab 72 ehitist. Lisaks kaheksale teaduskonnale asuvad siin IT Kolledž ja Tallinna Teaduspark, mis koondab üle 150 kõrgtehnoloogia ettevõtte. TTÜ-l on eraldiseisvad kolledžid Kuressaares, Tartus, Virumaal ja Tallinnas, ülikooli uusimaks kolledžiks on Eesti Mereakadeemia. Üliõpilastele pakutakse suurepärast tudengi- ja kultuurielu, ülikooli majutus- ja sportimisvõimalused on ühed parimad Põhja-Euroopas.