Eesti startup ReLaDe joudis 25 parima Pohjamaade alustava ettevotte hulka

Pohjamaade olulisim rohetehnoloogia vorgustik Cleantech Scandinavia alustab juba viiendat korda oma startup voistlusprogrammiga Nordic Cleantech Open. Rekordarvu, 113 kandideerinud startupi hulgast valiti välja ka eestlaste startup ReLaDe.

Nordic Cleantech Open, mille eesmärgiks on tuua kokku ja edendada Pohjamaade säästva tehnoloogia ettevotlust, valis veebruaris 50-liikmelise žürii abiga 25 Skandinaavia parimat rohetehnoloogia startupi oma voistlusprogrammi. Eeloleval nädalavahetusel kogunevad valitud startupid, žüriiliikmed ning investorid Trolleholmi lossi Rootsis, kus viiakse läbi esimene müügikone koolitus ja investorkohtumised.

Nordic Cleantech Open’i rahvusvahelise žürii hulka kuuluvad nii ettevotjad kui investorid organisatsioonidest üle maailma, teiste seas näiteks Windsail Capital Group’ist (USA), Shanghai Electric’ust (Hiina), Saudi Aramco Energy Ventures’ist (Saudi Araabia) ja Veolia’st (Prantsusmaa). Eesti žüriiliikme, Startup Estonia rohetehnoloogia projektijuhi Marit Salli sõnul annab Nordic Cleantech Open suurepärase võimaluse rohetehnoloogia startupidele kohtuda valdkonnas oluliste Pohjamaade investorite ja võimalike korporatiivpartneritega. “Võrgustik, mille Cleantech Scandinavia on loonud, ühendab valdkonna eksperte nii Läänemere riikides kui ka suisa Hiinas ja USAs,” lisas Sall.

Rohetehnoloogiate startup voistlusprogrammi valitud tartlaste startup ReLaDe, mis on juba ka Euroopa suurimal rohetehnoloogia ideede konkursil ClimateLaunchpad kolmandale kohale joudnud, arendab täiesti uut pesupesemise süsteemi, kus pesupesemise ained hakkavad olema püsivalt masina sees. ReLaDe asutaja Mart Ustav juuniori sõnul aitab Nordic Cleantech Open’i programmis osalemine oluliselt kaasa nende ettevotte valdkonna suhtevorgustiku arendamisele. Samuti avaneb hea voimalus tutvustada oma arendustööd potentsiaalsetele investoritele ning saada kompetentset tagasisidet.

Infot teiste väljavalitud startupide kohta on võimalik leida Nordic Cleantech Open’i kodulehelt. Pärast Trolleholmi kohtumist jätkub Nordic Cleantech Open programm finaalvõistlusega, mis toimub 18. mail Malmös. Cleantech Scandinavia, mille partneriteks Eestis on Startup Estonia ja EAS, on varasemalt oma voistlusele valinud ka eestlaste elektriliste rollerite tootja Stigo ja targa tänavavalgustuse arendaja Citynteli.