Eesti parim e-teenus 2015 on e-residendiks taotlemise keskkond

Parim_e-teenus_2015_voitjadEile õhtupoolikul valis ekspertidest koosnev žürii Eesti 2015. aasta parimaks e-teenuseks e-residentidele digitaalse ID taotlemise keskkonna, mis juba teenuse käivitamise avanädalal tõstis Eesti e-residentsust taotlevate inimeste hulka mitukümmend korda.

Žürii esinaise Aet Rahe sõnul lähtus žürii otsust tehes eeldusest, et e-residentsuses on peidus suur potentsiaal, mis aitab kasvatada Eesti majandusruumi tervikuna. „Kaalutlemisel püüdsime hinnata mitte puid, vaid metsa puude taga. E-residentsus avab uusi võimalusi, mida on raske veel konkreetsetesse numbritesse arvestada, kuid kui eesti insenerirahvas seljad kokku paneb, siis ei ole kahtlustki, et suudame välja mõelda uusi nutikaid teenuseid,“ sõnas žürii esinaine Aet Rahe. (Vaata teenust lähemalt: https://apply.e-estonia.com/).

Auhinna võtsid vastu e-residentsuse kvaliteedijuht Ott Vatter Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest ja projektijuht Martin Määrits Siseministeeriumi Infotehnoloogia Arenduskeskusest.
Auhinna võtsid vastu e-residentsuse kvaliteedijuht Ott Vatter Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest ja projektijuht Martin Määrits Siseministeeriumi Infotehnoloogia Arenduskeskusest.

Lisaks peavõitjale valis žürii välja ka võitjad erasektori, avaliku sektori ja kodanikuühiskonna e-teenuste kategooriates.

Avaliku sektori e-teenuste kategoorias võitsid Maanteeameti e-teenused, mis võimaldavad sõiduki tausta kontrollida, juhilubasid vahetada ning sõiduki omanikku elektrooniliselt vahetada. Maanteeameti hinnangul aitab ainuüksi juhiloa elektrooniline väljastamine hoida sel aastal kokku 5000 ametnikutöö tundi. (Vaata teenust lähemalt: https://eteenindus.mnt.ee/main.jsf).

Maanteameti esindajad auhinna ja diplomiga.
Maanteameti esindajad auhinna ja diplomiga.

Erasektori e-teenuste kategoorias võitis Barking, mis aitab parkimiskohtade omanikel tuua vabad parkimiskohad turule. Tänaseks on Barking sel moel laiemalt kasutatavaks teinud juba rohkem kui 1300 parkimiskohta Tallinnas. (Vaata teenust  lähemalt: http://barking.ee/).

Parima erasektori e-teenuse 2015 Barking esindaja
Parima erasektori e-teenuse 2015 Barking esindaja

 

Kodanikuühiskonna e-teenustest võitis Eesti Filmi Andmebaas, mis koondab informatsiooni kõikide Eesti filmide kohta. (Vaata teenust lähemalt:http://www.efis.ee/).

Eesti parima kolmanda sektori e-teenuse 2015 Eesti filmi andmebaasi esindajad.
Eesti parima kolmanda sektori e-teenuse 2015 Eesti filmi andmebaasi esindajad.

Parima e-teenuse publikupreemia võitis aga Sport ID, mille poolt hääletas Facebookis rohkem kui 600 kasutajat. Sport ID aitab ettevõtetel ja asutustel paremini hallata töötajate sportimiskulusid koondades muuhulgas erinevad spordikulude kompenseerimiseks mõeldud tšekid üheks arveks. (Vaata teenust lähemalt: https://sportid.ee/).

Publiku lemmik e-teenuse 2015 SportID esindajad.
Publiku lemmik e-teenuse 2015 SportID esindajad.

Eesti ettevõtted, organisatsioonid ja eraisikud esitasid parima e-teenuse konkursile 67 e-teenust, mis  aitavad lihtsustada igapäevast elu, tegeleda paremini äriga ning suhelda ametiasutustega. Avaliku sektori teenuseid konkureeris 22, erasektori teenuseid 39 ning kodanikuühiskonna teenuseid 6.

Parima e-teenuse tiitel on suurim riiklik tunnustus Eesti e-teenustele. Konkursi kandidaatide seast valitakse välja ka teenused, mis esindavad Eestit rahvusvahelisel e-teenuste konkursil World Summit Award. Konkurss „Eesti parim e-teenus 2015“ toimub EL struktuurifondide programmist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel. Konkursi ellukutsuja on Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) ning seda korraldab BDA Consulting OÜ.

Konkursi žüriisse kuulusid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) riigi infosüsteemide osakonna juhataja Aet Rahe, disainer ja ettevõtja Tõnu Runnel, kodanikuühiskonna ekspert Hille Hinsberg, ettevõtja Rain Rannu, World Summit Awardi esindaja Eestis Katri Ristal, Riigi Infosüsteemi Ameti analüütik Anto Veldre ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi infoühiskonna teenuste osakonna juhataja Janek Rozov.

 

2 thoughts on “Eesti parim e-teenus 2015 on e-residendiks taotlemise keskkond”

Kommenteerimine on suletud.