Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
Uus ID-kaardi rakendus DigiDoc 4 jõuab arvutitesse - 3. juuli 2018
Eesti ettevõtted investeerivad enam seadmetesse, mitte inimestesse - 3. juuli 2018
Eleringi uus kaardirakendus näitab vabu liitumisvõimsusi kogu Eestis - 30. juuni 2018
Siemens tarnib Elektrilevi OÜ-le elektri mõõteandmete haldussüsteemi pilveteenusena - 30. juuni 2018
Pirita Selveri juures olev elektroonikajäätmete kogumispunkt suletakse - 30. juuni 2018
Riigiportaali vahendusel edastab riik miljon teadet aastas - 30. juuni 2018
Viasat Sport Baltic näitab tänasest spordiülekandeid 24/7 HD-kvaliteedis - 30. juuni 2018
Reaalerialade tudengid saavad kandideerida Skype’i välisõpingute magistristipendiumile - 30. juuni 2018
Kaspersky Lab uuris välja, milleni võib viia lemmikloomade jaoks mõeldud nutividinate kasutamine - 30. juuni 2018
Eesti kooli digipädevus toob Cambridge’i matemaatikud Tartusse
Suurbritannia Cambridge ülikooli matemaatikaõppe keskuse Cambridge Mathematics esindajad külastavad täna ja homme, 7. ja 8. märtsil esimest korda Tartut ja Tartu ülikooli, et tutvuda Eesti koolisüsteemi ja Tartu ülikooli koolimatemaatika keskusest juhitava arvutipõhise statistika projektiga.
Cambridge külalised eesotsas direktori Lynne McClure’ga tutvuvad matemaatika õpetamisega Miina Härma gümnaasiumis ja Tartu erakoolis ning arutavad arvutipõhise statistika õpetamise ja hindamise probleeme koos Eesti teadlaste ja õpetajatega.
Eestisse toob neid eelkõige arvutipõhise statistika projekt, mille käigus töötati aastatel 2012–2014 välja arvutipõhise statistikaõppe ühtne kontseptsioon, innovaatilised õppematerjalid ning läbiti esmane piloteerimine 31 põhikoolis ja gümnaasiumis.
TÜ koolimatemaatika ja –informaatika keskuse juhataja dotsent Terje Hõim kirjeldas, et tegemist on kontseptuaalselt uue õppekavaga ning digitaalsete õppematerjalidega, kus arvutamine on jäetud arvutitele, tunnis aga pööratakse suuremat rõhku õigete küsimuste ja eelduste sõnastamisele, tegevuse sisu ja arvutuskäigu kitsaskohtade mõistmisele ning järelduste tegemisele. Õppekava taotleb nii matemaatika-alaste oskuste kui ka laiema üldpädevuse saavutamist.
Praegu on käimas projekti teine faas, mille käigus lihvitakse õppematerjalide didaktikat ja kasutajasõbralikkust ning keskendutakse uutmoodi õppimise tulemuste hindamisele.
„Kuna Cambridge Maths inimesed on külastanud mitmeid teisi riike ja kogunud kokku sarnaseid parimaid digipädevuse arendamisele ning e-testimisele suunatud õppematerjale ning lähenemisi, siis meiepoolne huvi on suuresti kuulda, mida mujal maailmas veel tehakse ja mida nemad on pidanud väärt edasi arendamiseks,“ tõdes Hõim.
Esmaspäeva, 7. märtsi pärastlõunal toimub Tartu ülikooli matemaatika ja statistika instituudis seminar, kus jagatakse üksteisega teadmisi e-õppevara ning e-testimise vallas, samuti tutvustatakse uut programmeerimise MOOCi. Teisipäeval arutatakse võimalikke koostöö võimalusi, näiteks materjalide loomisel või hariduslike uuringute tegemisel.