Eesti esimene juurdepääsetavuse konverents GAAD 2015 Tallinn toimub juba 15. mail.

gaad-heroTegemist on USA-st pärit algatusega, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu e-teenuste juurdepääsetavusega seotud küsimusele. 15. mail toimuv konverents on osalejatele tasuta, kuid registreerumine on kohustuslik. Konverents on inglise keeles.
Ürituse korraldajate sõnul ei mõelda e-teenuste loomisel alati vaegnägijatele, mis tähendab, et kohalikud e-teenused on küll head, kuid mitte alati juurdepääsetavad. Konverentsil räägitakse, kuidas selline olukord on tekkinud ja milline on seis täna. Lisaks räägitakse ka erinevatest disainikontseptsioonidest ja tulevikusuundadest.

Konverentsile on oodatud IT ja tervisevaldkonna esindajad, disainerid, arendajad ja kõik teised, kes on huvitatud paremate e-teenuste ja veebilahenduste loomisest. Poolepäevane üritus on osa laiemast ICT Week’i programmist ning seda korraldavad Tallinna Ülikool, Trinidad Consulting ja EstCHI. Vaata ka www.ictweek.eu.

Üritusel esinevad interaktsioonidisainer Hegle Sarapuu, graafiline disainer Daniel Kotsjuba, Eesti Nägemispuuetega Inimeste Fondi eestvedaja Erik Loide, juurdepääsetavuse ekspert Mihkel Uukivi ja Sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo.

Konverentsi programmiga saab tutvuda ürituse kodulehel http://www.estchi.org/gaad ning registreeruda aadressil http://bit.ly/1Oh7yKi

4 thoughts on “Eesti esimene juurdepääsetavuse konverents GAAD 2015 Tallinn toimub juba 15. mail.”

Kommenteerimine on suletud.