Digiallkirja saab nüüd anda ka Androidiga nutitelefonis ja tahvelarvutis

Nüüdsest saavad nii Android mobiiltelefonide ja tahvelarvutite kasutajad anda dokumentidele digiallkirja otse seadmes.

Digiallkirjastatud dokumentide avamiseks ja digiallkirja tuleb Google Playst (endine Android Market) alla laadida tasuta rakendus Digidoc või selle rakenduse uuendus (kui rakendus, mis võimaldas digiallkirjastatud dokumente avada, on juba laetud). Tegu on EMT ja Finestmedia koostöös valminud rakendusega, mille testimisse oli kaasatud ka Sertifitseerimiskeskus.

EMT tehnoloogiadirektori Tiit Tammiste sõnul on nutitelefonide ja eriti tahvelarvutite müük plahvatuslikult tõusnud ning üha enam soovivad inimesed kasutada internetti ajast ja kohast sõltumatult. „Kuna ka dokumentide digiallkirjastamine on kiirelt kasvanud, kujunes paljudele probleemiks, et digiallkirjastatud failide toetamiseks oli seni loodud tarkvara vaid arvutite operatsioonisüsteemide tarbeks ning nutitelefonides ja tahvelarvutites digiallkirja anda ei saanud,“ ütles Tammiste. „Veebruaris avatud rakendus võimaldas digiallkirjastatud dokumente otse seadmes avada, nüüd on rakendusele lisandunud ka digiallkirja andmise võimalus.”

“Peatselt saab digiallkirja anda ka iOS nutitelefonides ja tahvelarvutites,” ütles Finestmedia tegevjuht Priit Penjam. “Rakendus on valmis ja loodetavasti juba lähima nädala jooksul kasutajatele AppStore´ist allalaetav.”

Finestmedia on Eestis ja Soomes tegutsev tarkvara arendusfirma, kelle nutitelefoni rakenduste arendamise osakond on Eesti suurim. Finestmedia on olnud osaline mitmete eestlastele tuntud rakenduste arendamisel, nagu TaxiPal, Elioni minuTV, Delfi jpt.