Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
Uus ID-kaardi rakendus DigiDoc 4 jõuab arvutitesse - 3. juuli 2018
Eesti ettevõtted investeerivad enam seadmetesse, mitte inimestesse - 3. juuli 2018
Eleringi uus kaardirakendus näitab vabu liitumisvõimsusi kogu Eestis - 30. juuni 2018
Siemens tarnib Elektrilevi OÜ-le elektri mõõteandmete haldussüsteemi pilveteenusena - 30. juuni 2018
Pirita Selveri juures olev elektroonikajäätmete kogumispunkt suletakse - 30. juuni 2018
Riigiportaali vahendusel edastab riik miljon teadet aastas - 30. juuni 2018
Viasat Sport Baltic näitab tänasest spordiülekandeid 24/7 HD-kvaliteedis - 30. juuni 2018
Reaalerialade tudengid saavad kandideerida Skype’i välisõpingute magistristipendiumile - 30. juuni 2018
Kaspersky Lab uuris välja, milleni võib viia lemmikloomade jaoks mõeldud nutividinate kasutamine - 30. juuni 2018
Digiallkirja saab nüüd anda ka Androidiga nutitelefonis ja tahvelarvutis
Nüüdsest saavad nii Android mobiiltelefonide ja tahvelarvutite kasutajad anda dokumentidele digiallkirja otse seadmes.
Digiallkirjastatud dokumentide avamiseks ja digiallkirja tuleb Google Playst (endine Android Market) alla laadida tasuta rakendus Digidoc või selle rakenduse uuendus (kui rakendus, mis võimaldas digiallkirjastatud dokumente avada, on juba laetud). Tegu on EMT ja Finestmedia koostöös valminud rakendusega, mille testimisse oli kaasatud ka Sertifitseerimiskeskus.
EMT tehnoloogiadirektori Tiit Tammiste sõnul on nutitelefonide ja eriti tahvelarvutite müük plahvatuslikult tõusnud ning üha enam soovivad inimesed kasutada internetti ajast ja kohast sõltumatult. „Kuna ka dokumentide digiallkirjastamine on kiirelt kasvanud, kujunes paljudele probleemiks, et digiallkirjastatud failide toetamiseks oli seni loodud tarkvara vaid arvutite operatsioonisüsteemide tarbeks ning nutitelefonides ja tahvelarvutites digiallkirja anda ei saanud,“ ütles Tammiste. „Veebruaris avatud rakendus võimaldas digiallkirjastatud dokumente otse seadmes avada, nüüd on rakendusele lisandunud ka digiallkirja andmise võimalus.”
“Peatselt saab digiallkirja anda ka iOS nutitelefonides ja tahvelarvutites,” ütles Finestmedia tegevjuht Priit Penjam. “Rakendus on valmis ja loodetavasti juba lähima nädala jooksul kasutajatele AppStore´ist allalaetav.”
Finestmedia on Eestis ja Soomes tegutsev tarkvara arendusfirma, kelle nutitelefoni rakenduste arendamise osakond on Eesti suurim. Finestmedia on olnud osaline mitmete eestlastele tuntud rakenduste arendamisel, nagu TaxiPal, Elioni minuTV, Delfi jpt.