Deprecated funktsionaalsus .NET’is

Ei teagi nüüd ilusat eestikeelset nimetust deprecated jaoks. Igaljuhul, saades enda kätte kellegi vana koodi hakkad sa seda suure tõenäosusega refactorima (veel üks sõna mille eestikeelset vastet ma ei suuda leida). Kui sa aga töötad mingihetk kahekesi või rohkem selle koodi peal, tekib sul ilmselt vajadus märkida mingid klassid deprecatituks. Tuleb välja et see polegi nii väga raske, lisada tuleb vaid üks rida koodi.

[Obsolete("Deprecated: Use GetCustomerID", false)]
public int GetCustomer(int custId)
{
      .... sinu kood siin
}

PS: Hea tava on hoida deprecated koodi veel paar major releasi see kood sees selleks, et teised arendajad jõuaksid muudatused sisse viia.

3 thoughts on “Deprecated funktsionaalsus .NET’is”

 1. Deprecated võiks eesti keeles olla ebasoovitatav funktsioon või aegunud.
  Refactorima – Tartu Ülikoolis kasutasime sõna refaktoreerimine/refaktoreerima.

  Edu edaspidi!

 2. Deprecated võiks olla aegunud. Ebasoovitatav ei anna täpset aimu sellest, mis nende koodiüksustega edasi juhtub või mis värk on. Aegunud ütleb selgesti, et need võivad peatselt kaduda.

  Üks asi, mis veel meenus – aegunud koodiüksuste XML-dokumentatsioon võiks sisaldada viidet üksustele, mida on soovitatav aegunud üksuste asemel kasutada. See aitab programmeerijal teha uuendused ära kiiresti ja tema muid tegemisi segamata. Kui viited puuduvad, siis jääb aegunud koodiga tegelemine pärasteks ja see enamasti unustatakse järgmise viie minutiga ära.

Kommenteerimine on suletud.