Canon toob turule WiFi-ühendusega EOS 6D kaamera

Canon tuleb välja tõelistele fotograafiahuvilistele loodud uusima EOS-sarja digipeegelkaameramudeliga EOS 6D. Kaameraga EOS 60D sarnase suuruse ja kaaluga EOS 6D on EOS-sarja kõige väiksem ja kergem täiskaadrilise CMOS-sensoriga digipeegelkaamera. See mudel on uudne lisand Canoni täiskaardiliste kaamerate valikusse ja ideaalne just nendele kasutajatele, kes soovivad saada suuremat kontrolli teravussügavuse üle või saavutada maksimaalset efekti, pildistades EOS-süsteemi laia valiku EF-lainurkobjektiividega.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Vwqo91NsIZI

Mudelis EOS 6D on ühendatud võimas täiskaadriline pildindussüsteem ja esmaklassilised tulemused hämaras pildistamisel kompaktse, tugeva ent kerge disainiga. Esmakordselt on EOS-mudelis olemas ka WiFi- ja GPS-ühendus, võimaldades fotograafidel liikvel olles pilte asukohateabega sildistada ning juhtmevabalt arvutisse, pilve või nutitelefoni edastada.

Lõigates kasu EOS-i 25 aasta pikkusest uuenduslikkusest, on kaameral EOS 6D uudne 20,2-megapiksline CMOS-täiskaadersensor, mis võimaldab fotograafidel kvaliteedis kaotamata plakatisuurusi väljatrükke teha või pilte kärpida. ISO-vahemik 100 – 25 600 (laiendatav vahemikuni 50 – 102 400) muudab hämaras selgete ja loomulike piltide tegemise varasemast veelgi lihtsamaks.

Ka uus 11-punktine automaatteravustamissüsteem pakub hämaras Canoni kõigi seniste süsteemide seas võimsaimat jõudlust. Teravustades kuni kuuvalgusega samaväärse väärtuseni EV-3, jäävad objektid teravatena isegi kõige keerulisemates valgusoludes, mis võimaldab maastikke või portreesid isegi öösel pildistada ning stseene tõetruult ja minimaalse müraga jäädvustada.

httpv://www.youtube.com/watch?v=LgGAl_i4YR4

 

Täiskaadersensor võimaldab portreepiltide tegemisel paremat kontrolli teravussügavuse üle, tänu millele saavad fotograafid pildistatava objekti kauni taustahägu abil taustalt kergelt esile tuua. Kaameraga EOS 6D saavad fotograafid avastada nüüd ka oma EF-sarja lainurkobjektiivide täielikku potentsiaali, sest mudelivalik on lai: 8–800 mm. Lisaks pakub võimas DIGIC 5+ pildiprotsessor mitmeid automaatrežiime ja loomingulisi pildistamisfunktsioone, täiendades täismanuaalset juhtimist, et pakkuda täielikku paindlikkust väga mitmetele kasutajatüüpidele.

Kaameramudeli EOS 6D HDR-režiim võimaldab ka keerulistes valgusoludes jäädvustada nii heledaid kui tumedaid alasid, samas kui mitme säri funktsioon lubab fotograafidel kaameras kuni üheksa erinevat säri üheks pildiks ühendada. Vaikne režiim pakub aga võimalust loomulike portree- või pulmapiltide tegemiseks ning pildiotsijast või LCD-ekraanilt nähtav üheteljeline elektrooniline lood aitab piltide kadreerimisel sirget horisonti hoida.

Olles täiesti esimene WiFi-ühendusega EOS-kaamera, võimaldab mudel EOS 6D fotograafidel oma tööd kohe pildistamisjärgselt jagada. Pilte saab juhtmevabalt välisele mäluseadmele edastada, Facebooki või YouTube’i üles laadida või Canoni WiFi-printerist juhtmeta ühenduse kaudu printida. Lisaks saab videoid ja pilte kvaliteetselt ja suurelt nautida ka DLNA-ühendusega HD-telerist. Nutitelefoniga juhtmeta ühenduse abil saavad fotograafid kaamerat kaugjuhtida ning enne päästiku kaugvajutust ja jäädvustatud piltide vaatamist pildistamissätteid reguleerida ja teravustada.

Kasutades kaamera EOS 6D sisseehitatud GPSi, saab võtteid pildistamishetkel asukohaandmetega sildistada. Reisihuvilised saavad aga oma teekonnast GPS Logger-funktsiooni abil veelgi põhjalikuma ülevaate saada ja oma marsruudi kaasasoleva Map Utility tarkvara abil kuvada.

Mõõtmetega kõigest 144,5 x 110,5 x 71,2 mm ja kaaluga 770 g kaamera EOS 6D on EOS-sarja kõige kompaktsem täiskaadriline digipeegelkaamera. Selle tolmu- ja pritsmekindel, osaliselt magneesiumist tehtud korpus pakub tugevat kaitset ja nuppude intuitiivne paigutus lihtsat juhtimist. Fotograafid saavad oma pilte detailselt ja loomulike värvidega vaadata suurelt 7,7 cm (3,0-tolliselt) kõrgresolutsiooniga Clear View LCD-ekraanilt, millel on ka eredas päikesevalguses ja suure nurga alt vaatamiseks täiendatud peegeldusvastane konstruktsioon.

Uus akutald BG-E13 pakub lisatoidet pikemateks võtteseanssideks, lihtsustades samas nii vertikaalset kui ka horisontaalset pildistamist. Kasutades kahte LP-E6 akut, võimaldab akutald kaks korda rohkem pilte teha ning lisamugavuse ja paindlikkuse pakkumiseks saab selles kasutada ka AA-patareisid.

EOS 6D – põhiomadused

·         20,2-megapiksline täiskaadersensor
·         Tugev ent kerge konstruktsioon
·         Maksimaalne ISO 25 600 (laiendatav kuni väärtuseni 102 400)
·         11-punktine automaatteravustamine tundlikkusega kuni EV-3
·         GPS3 salvestab teie asukoha
·         WiFi2 abil failiedastus ja kaugjuhtimine
·         Täis-HD-video