Canon toob turule professionaalse videokaameramudeli EOS C100

Canon täiendab täna oma EOS-kinofilmisüsteemi, tuues turule uue mudeli EOS C100 – kompaktse, mitmekülgse ja vahetatava objektiiviga professionaalse videokaamera. Tunnustatud kaameramudeli EOS C300 põhiomadustele tuginevas uues mudelis on ühendatud seadmepõhised omadused mitmete uute automaatfunktsioonidega, sobides ideaalselt ilma meeskonnata filmivatele professionaalidele või EOS-kinofilmisüsteemi esmakordsetele kasutajatele.

Tänu Canoni Super 35 mm formaadis 8,3-megapikslisele Bayeri filtriga CMOS-sensorile on kaameramudelis EOS C100 ühendatud erakordne pildikvaliteet disainiga, mis on mudelist EOS C300 15% väiksem. Kaamera pildisüsteem võimaldab samasugust töötlust nagu kolmeosalised RGB-süsteemid, pakkudes kvaliteetseid värve, laia dünaamilist ulatust ja tõestatud jõudlust isegi nõrgas valguses, samas kui täielik NLE-tugi muudab selle sobivaks erinevatele kasutajatele ja kasutuseesmärkidele. Tänu Canoni EF-objektiivikinnitusele on võimalik kasutada enam kui 60 EF-objektiivi ning Canoni EF-kinofilmiobjektiivide sarja.

Juhtivat kvaliteeti ja portatiivsust pakkuv EOS C100 hõlmab tehnilisi omadusi, mis vastavad just üksikult tegutsevate operaatorite vajadustele. Selle täiustatud pildisüsteem sisaldab laialdaselt kasutatavat AVCHD-kodekit ning SD-kaartidele[i] kiirusel 24 Mb/s, 4:2:0 värvide diskreetimise ja resolutsiooniga 1920 x 1080 täis-HD-videot salvestavat CMOS-sensorit, andes tulemuseks selge, erksavärvilise ja professionaalsel tasemel kvaliteetvideo. Tihendamata videot saab integreeritud HDMI-liidese abil ja koos sisestatud ajakooditeabega saata ka otse välistesse salvestusseadmetesse.

Uue kaamera EOS C100 kaadrisageduste 24/25/30p ja 50/60i tugi pakub paindlikkust ja ISO-vahemik 320 – 20 000 võimaldab nii ulatuslikku särijuhtimist kui ka madalat mürataset kõikides valgusoludes. Uus laia dünaamilise ulatuse gammasäte võimaldab keerulistes ja suure kontrastsusega oludes filmida, saavutades kuni 800% dünaamilise ulatuse ning vähendades järeltöötluses ulatusliku värvitöötluse vajadust. Lisaks võimaldab Canoni Log Gamma funktsioon teha kvaliteetseid, rikkaliku säri- ja dünaamilise ulatusega videoid ning luua mitme kaameraga võtetel teiste EOS-kinofilmisüsteemi kaameratega filmides ühtlast ja sujuvat videomaterjali.

Lisaks täismanuaalsele juhtimisele on kaameras EOS C100 kasutusel ka mitmed uued automaatfunktsioonid, et lihtsustada üksikoperaatorite, näiteks dokumentaal-filmitegijate või uudissündmuste jäädvustajate, tööd. Uus nupp One Shot AF võimaldab kasutajatel hetkega teravustamist juhtida, fokusseerides enne jäädvustamist automaatselt pildi keskosa. Push Auto Iris hindab säri ja viib enne jäädvustamist sisse kõik vajalikud seadistused, samas kui uus automaatse valge tasakaalu säte kasutab Canoni DIGIC DV III pildiprotsessori jõudlust, et tuvastada ja tasakaalustada värviteavet.

Uus graafiline kasutajaliides võimaldab videograafidel reguleerida standardsätteid otse LCD-ekraanilt. Operaatoritel on võimalik gammasätteid ülitäpselt reguleerida, sest kaamera kuvab ekraanil nii esmase kui ka reguleeritud värvikõvera; samas on võimalik kaamera juhthoova abil ka valge tasakaalu sätteid muuta, kuna värvi-/tasandijoonis näitab kompensatsiooni rakendamist reaalajas. Peale selle lisandub 2013. aastal püsivara uuenduse kujul ka pideva automaatteravustamise ja iirise reguleerimise tugi, pakkudes konkreetsete Canoni EF-sarja samm-mootoriga (STM) objektiividega kasutades kiiret ja sujuvat jõudlust.

Lisaks pakub mudel EOS C100 tänu kahele SD-kaardipesale ka paindlikku salvestusvõimalust. Kasutajad saavad kahepesasalvestusega salvestada mõlemale kaardile samaaegselt või kasutada releesalvestust, lülitudes ühe kaardi täitumisel automaatselt teisele mälukaardile. Kaamerasisene madalamale tasemele konvertimine võimaldab operaatoritel ühele kaardile salvestatud HD-videomaterjali SD-videona teisele kaardile salvestada – ideaalne võimalus operaatoritele, kes soovivad videomaterjali mahtu või resolutsiooni enne edastamist või veebi üleslaadimist vähendada.

Mudel EOS C100 on loodud sama modulaarse disainikontseptsiooniga nagu ka kaamera EOS C300. Mobiilsuse ja vastupidavuse pakkumiseks on sellel tugev, ent kerge konstruktsiooniga kere. Magneesiumsulamist korpus annab tugevuse ja jäikuse, hoides samas selle kaalu kergena ja võimaldades kasutajatel nautida nii mitmekülgsust kui ka mugavust.

Suur ja kvaliteetne 8,8 cm (3,5-tolline) muudetava nurgaga LCD-ekraan asub kaamera korpuse tagaküljel ning on liigutatav, võimaldades hõlpsat juurdepääsu mitmetele ekraani taga asuvatele funktsiooninuppudele. Reguleeritav käepide pakub käestvõtete ajal peegelkaamerale omast ergonoomikat ja on kitsastes oludes filmimiseks või mitme kaameraga rakisele paigaldamiseks eemaldatav. Kaameranuppude paigutusel on arvestatud kasutajatelt saadud tagasisidega, mis tähendab, et kõik salvestusnupud on nüüd filmimisel suurema mugavuse pakkumiseks punase märgistusega. Kuni 15 seadistatavat nuppu annavad suure kohandatavuse, võimaldades igal kasutajal kaameratööd oma vajadustele vastavaks optimeerida.

EOS C100 pakub ka professionaalsel tasemel heli ja ühenduvust, toetades Dolby Digital AC3 formaati või 16-bitist lineaarset PCMi sagedusel 48 kHz – professionaalseks sisuedastuseks vajalikku kvaliteetset signaali. Kaamera eemaldatavas käepidemes paikneb stereomikrofon, aga ka helijuhtimisklahvid ja kaks XLR-terminali, mis võimaldavad kasutajatel kaamerale väliseid mikrofone ja muid seadmeid ühendada. Kaameral on ka uus lukustatav HDMI-terminal, mis tagab kindla kaabliühenduse kogu jäädvustuse ajaks[ii].

EOS-süsteemi kuuluv kaamera EOS C100 ühildub enam kui 60 EF-objektiivi ning Canoni EF-kinofilmiobjektiivide sarjaga, mida täiustab kaks uut kompaktset ja kerget kinosuumobjektiivi: CN-E 15,5–47 mm T2.8 L S ja CN-E 30–105 mm T2.8 L S. Lisaks pakub Canoni populaarne peegelkaameratele mõeldud EF-objektiivisari põhimõtteliselt piiramatut loomingulist vabadust ja seda peaaegu igas hinnaklassis. EF-S-objektiivisari sisaldab kompaktsete ja kergete suumobjektiivide valikut, milles on ühendatud kõrge pildikvaliteet soodsa hinnaga, samas kui täiskaadriline EF-objektiivisari pakub märkimisväärset kvaliteeti ja paindlikkust, sisaldades luksuslikku ja esmaklassilist optikat mitmetes eri fookuskaugustes, vahemikus 8–800 mm. Alates EOS-süsteemi turuletulekust aastal 1987 on toodetud üle 80 miljoni EF-objektiivi, mis tõendab süsteemi konkurentsitut kvaliteeti, populaarsust ning võimet vastata kõigi foto- ja videograafide vajadustele.

Canon EOS C100 – põhiomadused

·         8,3-megapiksline Super 35 mm CMOS-sensor, täis-HD
·         Suur tundlikkus, madal müratase
·         24 Mb/s AVCHD SD-kaartidele
·         Automaatsed võttefunktsioonid
·         Vahetatavad EF-objektiivid
·         Canoni Log Gamma funktsioon
·         Kompaktne, modulaarne, kerge
·         Professionaalne heli
·         Töövoo sujuv integreerimine
·         CPS-video tugi