Canon toob turule kaameramudeli EOS 5D Mark III

Canon teatas täna, et nende EOS-tootesarja lisandub uus kaameramudel EOS 5D Mark III. EOS 5D Mark III tugineb legendaarse kaamera EOS 5D Mark II jõudlusel, kuid on veelgi parema kiiruse ja resolutsiooni, täiustatud protsessori võimsuse ning laiemate loominguliste võimaluste valikuga nii fotode tegemisel kui ka täis-HD kvaliteediga video jäädvustamisel.

httpv://www.youtube.com/watch?v=4y1BEVd59tc

Kaamera äsja väljaarendatud 22,3-megapiksline täiskaadersensor pakub paremat resolutsiooni ja täpsemaid detaile. Suurema 8-kanalilise väljundiga saab see kaamera mugavalt hakkama täisresolutsiooniga kiirustega 6 kaadrit sekundis ja 18 RAW-kujutist või üle 16 000 JPEG-kujutise seerias ilma selleks lisatarvikuid vajamata. Lisaks pakub sensori täiustatud struktuur suurt loomulikku ISO-vahemikku 100–25 600 (laiendatav väärtuseni 102 400), muutes ka valgusevaestes oludes selgete ja kõrge kvaliteediga piltide tegemise võimalikuks.

Kaameras EOS 5D Mark III on kasutusel sama 61-punktiline laia ulatusega automaatteravustamissüsteem nagu ka tippmudelis EOS-1D X. Olles saadaolevatest AF-süsteemidest üks parimaid, on sellel 41 ristikujulist ja viis kahekordse risti kujulist teravustamispunkti, mis pakuvad täpsust kogu kaadri ulatuses. Samuti on EOS 5D Mark III mudelis EOS-1D X kaameras esmakordselt kasutusele võetud reguleeritavad automaatteravustamise eelseadistused, mis on abiks teadaolevalt keeruliste objektide pildistamisel ning pakuvad täiendavat kindlust olukordades, kus objekti liikumine võib olla ettearvamatu.

Uue kaamera täpse säri tagab Canoni paljukiidetud iFCL mõõtesüsteem, sisaldades 63-tsoonilist kahekihilist sensorit, mis on ühendatud iga AF-süsteemi punktiga. Automaatteravustamissüsteemis kogutud teravustamisteavet analüüsitakse koos mõõtesensori mõõdetud värvi- ja heledussignaalidega.

Kaameras EOS 5D Mark III on kasutusel Canoni uusim DIGIC 5+ pildiprotsessor. 14-bitine A/D-teisendus pakub sujuvamaid tonaalsusastmeid ja värviüleminekuid, samas kui kaamerasisene suure dünaamilise ulatusega pildistamine ühendab endas kolme erinevat säri ning võimaldab rakendada ühte viiest eelseadistatud tooniteisendusest, lastes fotograafidel suure kontrastsusega stseenides kõiki pisidetaile jäädvustada. Kaamerasisese RAW-failide töötlus- ja redigeerimisvõimalusega saavad fotograafid juba võttekohal alustada piltide järeltöötlemist.

Protsessori DIGIC 5+ suurem võimsus võimaldab ka mitmeid erinevaid pildikvaliteeti suurendavaid vahendeid. Nii objektiivi külgvalgustuse korrektsioon, objektiivi kromaatilise aberratsiooni korrektsioon (külgmine ja aksiaalne) ning suure ISO müravähendus on kõik kaamerasiseselt teostatavad toimingud ilma kaamera jõudluses järeleandmisi tegemata. Lisaks võimaldab spetsiaalsete nuppudega kaamerasisene pildihindamissüsteem fotograafidel pilte järeltöötluse eel sorteerida.

Kaameral EOS 5D Mark III on olemas uus fotonupp, mis võimaldab kasutajatel kiirelt pildilaade valida ja mitme säriga pildistada, aga pakub ka otseteed HDR pildistamisrežiimi juurde. Pilte üle vaadates võimaldab fotonupu vajutamine uut kõrvutavat funktsiooni kasutada, kuvades kõrvuti kaks pilti ja võimaldades fotograafidel võtte ajal erineva säriga pilte vaadata, suurendada ja kvaliteeti võrrelda.‎

Olukordade jaoks, kus fotograafid soovivad märkamatuks jääda (näiteks pulmades), on kaameral EOS 5D Mark III olemas ka uus vaikne pildistamisrežiim, mis vähendab märkimisväärselt päästiku ja peegli häält.

EOS 5D Mark III kaamera täiskaadersensor pakub koos DIGIC 5+ protsessoriga lisaks professionaalsete videotegijate poolt armastatud teravussügavuse juhtimisele ka kõrget pildikvaliteeti, eemaldades põhimõtteliselt kogu muaree-efekti, värvimoonutused ja muud anomaaliad.

Täiendavate videofunktsioonide hulka kuuluvad ka manuaalne särijuhtimine ja laiem valik suure bitimääraga videokompressioonivõimalusi, toetades nii kaadrisisest (ALL-I) kui kaadritevahelist (IPB) meetodit. Erinevad kaadrisagedused, alates 24 kuni 60 kaadrit sekundis, ja SMPTE ajakoodi tugi pakuvad suuremat paindlikkust töötlemisel ja lihtsamat mitme kaameraga seanssi integreerimist.

Uue EOS 5D Mark III kaamera kerge magneesiumkere pakub kõrget ilmastikukindlust. Lisaks on tugevdatud ka päästiku konstruktsiooni kuni 150 000 kasutuseni. Kaameral on 8,11 cm (3,2”) Clear View II vedelkristallekraan, kõrvaklapipesa ja režiimiketta lukustus ning lisaks võimaldavad UDMA 7 ühilduvusega CF-kaardi ja SD-kaardi pesad mõlemale kaardile samaaegset jäädvustamist, automaatset ümberlülitust ühe kaardi täitumisel ning võimalust pilte kaamerasiseselt ühelt kaardilt teisele kopeerida.

Koos kaameraga EOS 5D Mark III on kaasas ka kõige värskem versioon tarkvarast Digital Photo Professional (DPP), mis võimaldab RAW-failide kiiret ja kvaliteetset töötlemist. DPP v3.11 sisaldab nüüd ka uut rakendust Digital Lens Optimizer, mis on revolutsiooniline uus vahend pildi resolutsiooni märkimisväärseks parandamiseks.

Digital Lens Optimizer (DLO) imiteerib täpselt objektiivi tööd, jäljendades mitmete keeruliste matemaatiliste toimingute abil igat etappi valguse optilisel teekonnal. Selle info abil suudab DLO parandada mitmeid tavapäraseid optilisi aberratsioone ja resolutsiooni vähenemist, mis on põhjustatud kaamera madalpääsufiltri poolt, rakendades iga võtte puhul vastupidise funktsiooni, et muuta pilti rohkem palja inimsilmaga nähtavale sarnaseks.

Canon EOS 5D Mark III – põhiomadused:

  • 22,3-megapiksline täiskaadersensor
  • 61-punktiline automaatteravustamine
  • Sarivõtterežiim kiirusel kuni 6 kaadrit sekundis
  • Loomulik ISO-tundlikkus 100–25 600
  • Käsijuhtimisega täis-HD-video
  • 14-bitine DIGIC 5+ protsessor
  • Täiustatud ilmastikukindlus
  • 8,11 cm (3,2-tolline) 1 040 000 punktiga ekraan
  • Eelseadistustega HDR-režiim