Apple iPad, peale haibi kadumist

Apple iPad väheke teisest nurgast kui siin enamus seda vaadanud on. Lühidalt on tegu suurendatud iPod Touchiga. Protsessoriks olev Apple A4 on sisuliselt tegelt ARM Cortex A9, seega ei midagi erilist. Põhilisteks probleemideks minu silmis on just täisjõulise Mac OS X puudumine ning selle asemel on meil lihtsalt iPhone OS. Natuke mage minuarust. Kaamera, SD kaardilugeja ja USB pesa võiks ju olla, HP Slate ju seda suudab.

Spetsifikatsioonid

 • 9,7″ ekraan (1024×768)
 • 1GHz Apple A4 protsessor
 • 16, 32 või 64GB mälu
 • WiFi (802.11 a/b/g/n)
 • 3G
 • Bluetooth
 • Kompass
 • A-GPS
 • Kaal 680g (3G mudel 730g)
 • Mõõdud on 242.8 x 189.7 x 13.4 mm
 • Aku kestvus 10h

Pressiteade

Apple avalikustas iPad´i

Maagiline ja revolutiooniline

SAN FRANCISCO— 27. jaanuar 2010—Apple® avalikustas täna iPad´I, revolutsioonilise seadme internetis surfamiseks, emailide vahetamiseks, fotode, videote ja muusika nautimiseks, mängude mängimiseks, e-raamatute lugemiseks ja veel paljuks muuks.

iPad´i puutetundlik ekraan laseb kasutajal ekraanil füüsiliselt rakendustesse sukelduda. iPad on ainult 12 mm paksune ja kaalub alla 700 grammi – kergem ja õhem kui ükskõik milline sülearvuti või netbook. iPad võib kasutada kõiki üle 140 000 aplikatsiooni, mis on saadaval App Store´is. Eraldi on loodud 12 täiesti uut rakendust ainult iPadi´I jaoks. iPad on saadaval alates märtsi lõpust uskumatult soodsa hinnaga.

“iPad on meie kõige edumeelsem tehnoloogia maagilise ja revolutsioonilise seadme sees, uskumatu hinnaga,” ütles Steve Jobs, Apple’i CEO. “iPad loob ja määratleb täiesti uue seadme kategooria, millega saavad kasutajad oma rakenduste ja muu sisuga palju lähemalt ja intuitiivsemalt suhelda kui kunagi varem.”

Kõik iPadi´I aplikatsioonid toimivad nii vertikaal- kui ka horisontaal ekraanil, keerates seda automaatselt vastavalt, kuidas iPad asetseb. Täpne mitmik-puutetundlik ekraan teeb internetis surfamise täiesti uudseks kogemuseks, palju interaktiivsemaks ja isiklikumaks kui arvutiga. Emailide vahetamine on lihtne ja lõbus – kasutada on suur ekraan ja peaaegu täiemõõduline “pehme” klaviatuur. Fotosid saab sisselaadida nii arvutitest, kaameratest – organiseerida neid albumitesse, jagada sõpradele ja nautida pildiesitlusi. Filmide, TV saadete ja Youtube vaatamine on võimalik HD kvaliteedis. Või lehtsedes Apple iBookstorest omandatud e-raamatut ning kuulates oma lemmik muusikat.

iPad jooksutab pea kõiki 140 000 aplikatsiooni App Store´st, ka neid mis on juba ostetud teie iPhone´i, iPod Touch´i või iTunes´i. iTunes® Store annab ligipääsu maailma populaarsemale interneti muusika, TV ja filmipoele – enam kui 11 miljoni laulu, üle 50000 telesaate ja üle 8000 filmi, sh üle 2000 HD video. Apple avalikustas ka uue iBook aplikatsiooni iPad´I jaoks, milles on Apple´I uus iBookstore, parim viis lehitseda, osta ja lugeda raamatuid mobiilselt.

Apple tutvustads ka uut versiooni iWork® for iPad, esimene desktop-klass võimekas pakett spetsiaalselt tehtud mitmik-puutetundlikule ekraanile. Sisaldab Pages®, Keynote® ja Numbers®, millega saate luua ilusaid, kujundatud dokumente, jalustrabavaid animeeritud presentatsioone, tabeleid graafikute ja valemitega.

iPad ühildub iTunes´iga nagu iPhone jai Pod, kasutades tavalist Apple 30-pin pistikut USB kaabliga, nii saate sünkida kõiki kontakte ja fotosid ja muusikat, filme. Kõik appid ja sisu, mis on laetud iPad´I AppStore´ist, iTunes Store´ist ja iBookstore´ist süngitakse automaatselt järgmine kord, kui te ühendate iPad´I arvutiga.

iPad’s brilljantne 9.7-tolline (24,6 cm), LED-backlit ekraan on IPS tehnoloogiaga andmaks edasi teravat, selget kujutist ja säravaid värve, eriti laia vaatenurgaga 178 kraadi. Eriti täpne ja mahulise mitmik-puutetundlik ekraan on uskumatult korralik ja tagasisidet andev, kui surfata internetis või mange mängides. iPhone´is debüüdi teinud “pehme” klaviatuur on intelligentne ja tänus suuremale ekraanile ka mugavam – peaaegu täiemõõduline. Doki kaudu on iPad´ile võimalik ka teine klaviatuur kluge ühendada.

iPad´is on oma A4 protsessor, Apple’i järgmise generatsiooni system-on-a-chip. Apple poolt loodud, uus A4 chip pakub väljapaistvat protsessori ja graafika jõudlust koos pika aku tööajaga – kuni 10 tundi.

iPad tuleb kahes versioonis —üks ainult Wi-Fi ja teine koos Wi-Fi ja 3G toega. iPad sisaldab viimast 802.11n Wi-Fi, ja 3G versiooni toetamaks kiiruseid kuni 7.2 Mbps HSDPA võrkudes. iPad tuleb 3 erineva mahutavusega 16GB, 32GB ja 64GB.

Jätkates Apple’i pühendumust luua keskkonna teadlikku toodet on iga iPad ümbris tehtud hästi taaskasutatavast alumiinniumist ja standardiks on energiasäästlik LED-backlit ekraan, mis on ei sisalda elavhõbedat ja on tehtud arseenivabast klaasist. iPad sisaldab süttimist vältivaid aineid ja on täiesti PVC-vaba. .

Apple avalikustas täna ka uue Software Development Kit (SDK) iPad´I jaoks, et arendajad saaksid luua uusi ja imelisi aplikatsioone, mis kasutaks iPad´I eeliseid. SDK sisaldab simulaatorit, mis aitab kaasa testimisele Macis. Samuti luua universaalseid appe, mis töötavad iPad, iPhone ja iPod touch peal.

iPad on saadaval märtsi lõpust üle maailma soovitusliku jaehinnaga alates u 5600kr (ametlikku Eesti hinda ei ole veel teada) 16GB mudel. Wi-Fi + 3G mudel on saadaval alates aprillist USAs ja valitud riikides jaehinnaga alates u 7000kr (ametlikku Eesti hinda ei ole veel teada)

Pilt on lihtsalt sarkasm, via BoingBoing. Apple enda kodulehel rohkem promo infot.