Share
9 ennustust, mis täna tunduvad ulme kuid aastal 2030 igapäevane

9 ennustust, mis täna tunduvad ulme kuid aastal 2030 igapäevane

See mida tulevik toob on raske ennustada kuna tulevik on pidevas muutumises. Klaaskuuli asemel vaatan oma õhtuse kohvipaksu peale ja teen siinkohal endapoolsed ennustused tuleviku kohta. Eks saab siis pärast, aastal 2030 tagasi vaadata ning uurida kas panin täppi või mitte.

RFID kiibid on juba praegu levinud

1. Aastaks 2030 pole teise keele õppimine enam vajalik. Väikene arvuti mis mahub su kõrva sisse ja tõlgib kõike kuuldut sinu emakeelde. Täpselt nagu “Pöidlaküüdi reisijuht galaktikas” raamatus oli “Babelfish”. Lisaks sellele on PKI põhine autentimine maailmas levinud ja peamine viis isikutuvastuseks, pangamakseteks, uste avamiseks jne.

Vähki tapvad antibiootikumid

2. Aastaks 2030 tuhanded, võibolla isegi miljonid inimesed elavad 150 aastaseks aga aastaks 2150 elame me aga ligi 200 aastakseks. Sellised asjad nagu Vähk ja AIDS ei ole enam probleem kuna nende jaoks on olemas ravimid. Juba täna saad sa astuda samme mis aitaks sul elada 100 aastaseks – selleks uuri ja loe linke allpool

Sellist nälga tulevikus enam ei näe

3. Aastaks 2030 ainult 2% maailmast elab tõelises vaesususes. Kui aastal 1990 oli 42% maailma populatsioonist, siis aastal 2005 on see number langenud 25% peale. UN ennustab et aastaks 2020 ainult 10% elab tõelises vaesuses – seda tänu sellele, et arengumaad jõuavad ka järgi teistele.

Toitu kasvatakse pilvelõhkujates

4. Aastaks 2030 kasvatakse parimat toitu pilvelõhkujate katusel. Mullapõhine kasvatamine on nii kaheksakümnendad. 30 korruselised rohemajad läbi linna lubavad meile parema ligipääsu toidule väiksema raha eest ja rohkem tervislikul viisil. See on midagi millese peaks juba täna investeerima.

Ühistransport muutub tulevikus rohkem populaarseks

5. Aastaks 2030 on juhita autod ja lennumasinad igapäevane nähtus. Istud autosse viskad kingad jalast viskad pikali vaatad filmi ja võtad kõrvale külma õlut samalajal kui auto su turvaliselt transpordib. Masdari linnas juba praegu saab seda teha.

1km pikkune pilvelõhkuja

6. Aastaks 2030 18 linna omavad rohkem kui 20 miljonit kodanikku ja New York City on 16’nes suurim linn maailmas suuruselt. Hiinas on üle 250 linna kus elab rohkem kui 1 miljon elaniku. Kui ülejäänud maailm on suhteliselt hästi linnastunud praegu (USA 90% ja UK 80%) siis Hiina on vaid 46% linnastatuse tasemega. Kilomeetri kõrgused hooned on igas suuremas linnas.

Rahvusvaheline kosmosejaam

7. Aastaks 2030 kosmoseturism on tavaline ning ligi 40 000 inimest töötavad orbiidil. SIG (Space Island Group) ja mõned teised firmad planeerivad ehitada rahvusvahelist, mitmeotstarbelist kommerts kosmose jaama mis sisaldab endas hotelle, uurimuslaboreid, gurmee restorane, spordisaale (uute, gravitatsioonita sportide jaoks) koos tosina teiste asjadega mida me täna veel ette kujutada ei oskagi.


8. Aastaks 2030 enamus näitlejaid jääb ilma tööta kuna CGI on nii kaugele arenenud, et inimesed ei tee vahet arvuti poolt animeeritud tegelastel ja päris näitlejatel. Sellele alale vaadatakse tagasi aastal 2030 nii nagu meie praegu vaatame esimestele liinitöölistile – primitiivne lähenemine.

Arvutiekraan sinu läätses

9. Aastaks 2030 omavad paljud robotist armastajat. Kui keegi on lugenud mangat Chobbits siis mõistate millest ma räägin. Robotid on nii elutruud, et 20 aasta pärast on neid raske inimestest eristada. Inimesed kogevad rohkem virtuaalset seksi kui teise inimestega.

Pildid: kollected; Insipeeritud ilookforwardto ajaveebist

1 Comment on this Post

  1. 2. Aastaks 2030 tuhanded, võibolla isegi miljonid inimesed elavad 150 aastaseks aga aastaks 2150 elame me aga ligi 200 aastakseks. Sellised asjad nagu Vähk ja AIDS ei ole enam probleem kuna nende jaoks on olemas ravimid. Juba täna saad sa astuda samme mis aitaks sul elada 100 aastaseks -- selleks uuri ja loe linke allpool

    Sellest tõlkest saan ma aru, et aastaks 2030 on miljonid inimesed 150-aastased. Selleks aga peaks praegu olema miljoneid 130-aastaseid. Neid aga ei ole. Kui see jutt käis nende eluea kohta, kes sünnivad 2030 aastate kandis, siis ei ole tegemist 2011-2030 ennustusega. Samamoodi ei või ma oma 60-aastasele vanaisale kinnitada, et ta elab 200-aastaseks ehk aastani 2150.

Comments are closed.