3. oktoobril toimus Riias Balti ja Malta finantssektori juhtide kohtumine “Exante Business Evening”

DSC_8193
3. oktoobril Riia kultuuri lossis Ziemelblazma toimus esimene EXANTE koostöövõrkude ja investeeringute sündmus. Klientide hulgas olid kutselised investorid, investeerimisühingud, maaklerfirmad, varahaldusettevõtted, riskifondid ja monetaarsed finantsinstitutsioonid, kes kõik kuulasid kõned informatiivsest ja tuntutest kõnelejatest nii Lätist kui Maltast. Üritusel osalesid ka külalised Eestist, kelle hulgas olid esindajaid KredEx’ist ja Oiliken’ist.

Ürituse võõrustajaks oli kohalik kuulsus Valdis Melderis, samas külalisi tervitas tuntud keelpillikvartett, mida juhtis Raimonds Ozols, rahvusooperi esimene viiul. Üritusel osales Exante juhid, Cliff Pace, börs, Andre Zarb KPMG’lt, Girts Rungainis Prudentia’st, Stockholm School of Economics, mis on EXANTE partner, ja kõik meediahuvilised.

Alexey Kirienko, Exante tegevjuht, avas õhtu tervituskõnes kiites riigi uskumatu sihikindlust rasketel aegadel. Ettevõtte direktorite hulgas oli Gatis Eglitis, kes jagas Exante ajalugu publikuga. George Grech, Exante kaubanduse osakonna juht, andis informatiivse esitlust ettevõtte automatiseeritud kauplemise platvormist ja kasudest, mida see pakkub oma kasutajatele.

Andre Zarb, partner KPMG’lt, ja Cliff Pace, Arengu direktor Malta Börsil, esindasid Malta finantssektori. Andre Zarb andis osalejatele praktilisi nõuandeid erinevatest maksuaspektidest Maltal ja Cliff Pace jagas oma teadmisi Malta Börsi arengust.

DSC_8280

Kohalikke kõnelejate hulgas oli Girts Rungainis, partner Prudentia’st, kes rääkis Balti riikide majandusest ja ühinemiste ja ülevõtmiste aktiivsust selles piirkonnas. „Läti on üks kõige kiiremini kasvava majandusega riik Euroopa Liidus. Aastast 2011 kuni 2013 riigi SKP kasvutempo oli 4.9%,” märkis Girts. Rolands Feldmanis, Läti äriinglite võrgustiku aseesimees, jagas oma arvamust piirkondliku investeerimisvõimalusest, mis oli aktuaalne teema osalejatele.

Exante Business Evening Riias kogunes 200 esindajat erinevatest finantsasutustest, sh Prudentia, Swedbank, ABLV Baltic Credit Trading Group, Bank M2M Europe, BIGBANK ja paljud teised.  Ürituse käigus kõigil külalistel oli ainulaadne võimalus osaleda küsimuse ja vastuse istungil ja esitada küsimusi erinevatel teemadel, sealhulgas Exante teenustel ja Malta finantsteenuste sektoril.

“Exantel on hea meel, et ettevõtte esimene Business Evening Riias oli äärmiselt edukas ning ületas kõik ootused. Loodame jätkata ja tugevdada oma kohalolekut Lätis kui ka Baltimaades ja see kindlasti ei olnud viimane sündmus, mida Exante korraldab selles piirkonnas,” ütles Patrick J O’ Brien, Exante kommunikatsiooni direktor ja auhinnatud ajakirjanik.

EXANTE on järgmise põlvkonna peamaakler mis pakub revolutsioonilist kauplemisplatvormi professionaalsetele ettevõtjatele ja võimaldab juurdepääsu rohkem kui 35 000 finantstoodetele ja 25 + turgudele.