Zune – Parim muusikamängija Windowsis

Play

Olen pikka aega kasutanud iTunes tarkvara, peamiselt tema suurepärasele muusika organiseerimise võimalustele. Kuna mul on palju plaate siis Winamp või Foobar pole mõeldavad haldamaks mu kogu. Kuna olen varem kuulnud head Zune tarkvarast otsustasin ise loomkatsed ära teha.

Zune tarkvara võib iseloomustada paari sõnaga “võluvalt ilus ning kasulik”. Ma tahaks loota, et kõik uued WPF platvormil põhinevad rakendused näevad nii sheffid välja kui see. Kuigi mul on muusika on hästi organiseeritud ei saa ma “mixview” tõõle. Sammuti puuduvad enamus bändidel mul soovitused. Sellessuhtes töötas iTunes “genius” paremini. Ent otsing on üleprahi ning albumite kuvamine palju loogilisem. Mu lemmik vidin Zune tarkvaras on aga see mis aitab muusikat organiseerida. Allpool kolm pilti asja ilustreerimiseks.

ProblemProblem2

Problem3

Kokkuvõtlikult tekitab tarkvara mitmeid küsimusi. Miks nt. ei ole antud tarkvara kaasas Windows Media Playeri asemel? Tegemist minuhinnangul oluliselt parema tarkvaraga. Kui keegi pole veel vihjest aru saanud, siis minupoolt on hindeks 5+. Asu kohe tirima Zune lehelt, sest pea 110mb suurune paigaldusfail on ainus miinus.

8 thoughts on “Zune – Parim muusikamängija Windowsis”

  1. Sai siis ka huvi pärast ära proovitud.
    Otseselt pettuma ei pidanud, aga siiski ei sobi mulle.

    (süsteem)
    Windows 7 32bit
    CPU: Core Duo T2250 @ 1.73GHz
    RAM: 1024MB
    GFX: Intel GMA 945

    (plussid)
    Ääretult ilus keskkond
    Võrdlemisi kiire index-eerimine (muusikat ligi 70GB)
    Üsnagi funktsiooni rikas ja võimekas

    (miinused)
    Minu süsteemil toimis kõik suht aeglaselt ja venivalt. Tean, et tegemist on üsnagi aegunud configa, aga kui suudetakse Win 7 ideaalselt jooksma panna sellel confil siis võiks media player kah sarnaselt käituda.

    Nagu paljudel teistel playeritel, puudub ka zune’l media library vaade folderite järgi (foobar2000 omab sellist asja). Kogu sorteerimine põhineb ID tagi põhjal. Probleem tekib siis kui omad VA albumeid, kus tagid paraja segaduse tekitavad.

    Samuti kaotas Zune kirillitsas kirjutatud tagidega lood ära. tegemist peaks olema üldiselt UTF-8’s infoga ja oleks meeldiv kui Zune seda ikka mõistaks (jällegi foobar2000 saab ideaalselt hakkama).

    Kui lapata muusikat “by albums” siis on ainuke vaade koos kaanepiltidega. Ei suutnud leida võimalust selle muutmiseks. Häirib suht kõvasti kuna caveritega albumeid oman väga vähe kuna ei huvita absul milline see plaat välja nägi. Igastahes listi vaade oleks oodatud

    (kokkuvõte)
    No hetkel igas tahes rohkem midagi ette ei jäänud.
    Olen sunnitud kahjuks endiselt foobar2000 juurde jääma.
    Ootaks muidugi ka vastukaja teistelt katsejänestelt.

  2. Minul Zune töötab täitsa kiirelt. Ent mul on ka ehk 1gb rohkem mälu. Ühtlasi pean just seda albumipiltidega ja ID tagidel põhinevat soreerimist suurimaks plussiks. Tõsi, halvasti organiseeritud Libraryga võib tekkida paras segadus, ent alati on võimalik sorteerida ainult loonime järgi.

    Ehk siis, kui sa valid ülevalt songs, ja vajutad albumi peale, sorteeritakse lugude nimekiri albumite järgi. Proovi järgi, ehk on just see mida sa tahad 😛

    Kirilitsas kirjutatud lugusid kahjuks Zune tõesti veel ei oska kuvada. Tähendab tal on küll süsteemipoolt toetus olemas kuid vastav font puudub selle kuvamiseks. Zune arendustiim ei osanud mulle midagi muud õelda kui, et on probleemist teadlik. Sama probleem esineb ka Zune meediamängijatel.

    (süsteem)
    Windows 7 64bit
    CPU: Core Duo T7200 @ 2.0GHz
    RAM: 2.00 GB
    GFX: Intel GMA 945

  3. Maybe selle jõudluse probleemi saaks veits paremaks, kui seda visuaalset poolt vetis koomale keerata. Oli vist mingi taoline võimalus confis olemas.

    See “by folder name” sorteerimine võiks lihtsalt lisaks olla juhuks kui on segane library.

  4. Lahe pleier. Võtaksin vast isegi igapäevasesse kasutusse, kui oleks last.fm liidestus ja “now playing” liidestus Live Messengeri ja Skype-iga.

  5. Vana hea iTunes näeb Zune kõrval päris koll välja. Keskkond tundus algul keeruline kuid väga kiiresti harjusin ära. Ilu ja loogilisus on selle playeri kindlad plussid.
    Kuid paraku leian ennast jälle iTunesit kasutamas, lihtsa põhjusega et Zune röövis MP3 mängides 50% protsessori ressursist samalajal kui iTunes saab hakkama 1%. Kõik see silmailu liigub seal justkui väga optimiseerimatult.

    (süsteem)
    Windows 7 64bit
    CPU: Core 2 Duo L7100 @ 1.2Ghz
    RAM: 2.00 GB
    Ja inteli graafika.

  6. Zune slsmfolderitest ei otsi? panin monitoriks C-ketta, siis nagu otsis ka alamkaustadestr, aga My music folderis pean ikka valima alamkausta, kui tahan lugusid ka alamkausta seest.

    See mulle ei meeldi väga. Ja VA-dega läheb asi segaseks ka mul. Hetkel ikka WMP juures

    kui WMP lahti on, siis töötab Zune kaudu now playing

Kommenteerimine on suletud.