AHHAAs räägitakse Eesti suurimatest pommikatastroofidest

file33007581_5d30afaa

Laupäeval, 23. märtsil 2013 kell 18 kutsub Teaduskeskus AHHAA kolmandale pääste- ja pommipäevale ning selle raames toimuvale tasuta hoiatusloengule, kus räägitakse suurimatest Eesti pommikatastroofidest.

„Oled sa kunagi mõelnud kui ohtlik võib olla metsas jalutamine? Eriti praegusel kevadisel ajal, kui lume alt igasuguseid asju välja sulab,“ küsib päästepäevade projektijuht ja päästjana töötav Kaarel Sild. „Igal aastal leitakse Eestist üle 3000 lõhkekeha – seega oht mõne pommi otsa sattuda on üsna suur. Õnnetust on aga võimalik ära hoida, kui oskad õigesti käituda.“

AHHAA pääste- ja pommipäeva kolmandas hoiatusloengus saab teada, kuidas tegutseda lõhkekeha leiu korral ning mida kindlasti teha ei tohi. Esineb Lõuna-Eesti pommigrupi juhataja Kalvar Tammine, kes räägib Eesti suurimatest lõhkekehadega seotud õnnetustest.

Hoiatusloeng toimub Tartu AHHAA lektooriumis (Sadama 1, Tartu) ning see on tasuta. Kuna näidatakse häiriva sisuga fotosid, siis ei sobi see nõrganärvilistele ning alla 16-aastased pääsevad loengule koos saatva täiskasvanuga.

Teaduskeskus AHHAA korraldab ohutusteemalist üritustesarja koostöös Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti (sh Lõuna-Eesti pommigrupi) ja SA Tartu Kiirabiga. Järgmine AHHAA pommi- ja päästepäev toimub Tartu AHHAAs laupäeval, 27. aprillil 2013 ning siis on hoiatusloengu teema veeõnnetused ning sellest tulevad rääkima kiirabi esindaja ja vetelpäästjad.

3. AHHAA pommi- ja päästepäeva kava leiab siit: http://www.ahhaa.ee/events_category/tartu-sundmuste-kalender/?id=9651 

pomm politseipomm

 

Fotod via Delfi.ee

Profile photo of Toimetas: Lauri Kreutzwald

Toimetas: Lauri Kreutzwald

I call myself a graphic designer first and foremost, if only to impress the girls, yet I have skills and passions in many areas of computing, internet, programming, design, usability and troubleshooting. Okay, I lied a little. I'm not passionate about troubleshooting but I seem to have a mind that's tuned to that sort of thing. The bit about impressing girls is true though. It happened once...

You may also like...