Apple’i seadmete müük Balti riikides on kasvamas.

Apple’i müük Balti riikides: 12 500 iPadi ja koguni 88% võrra kasvanud käive. Alles sel aastal Balti riikidesse jõudnud Apple’i tahvelarvutid on leidnud oma ostjaskonna. Möödunud kvartalis müüs Apple’i ametlik maaletooja Balti riikides – firma AVAD Baltic – kokku 4802 iPadi. Eestis müüdi 1882, Leedus 1748 ja Lätis 1172 Apple’i tahvelarvutit. Mainimist väärib asjaolu, et kogu kvartali jooksul oli puudus kõige nõutavamaist 3G mudelitest, seega oleks tegelik müüginumber olnud veel märksa suurem. Kokku müüdi Balti riikides selle aasta esimese 9 kuuga 12 500 iPadi.

Nagu väidab AVAD Balticu direktor Tomas Palšis, planeeritakse selles kvartalis, mil kõige populaarsemate iPadi mudelite tarnimine on paranenud, nende müügi enam kui kahekordset suurenemist kuni 13 000 tahvelarvutini. Jõulukvartalis kavatsetakse Leedus müüa umbes 5000 iPadi. Järgmisest aastast rääkides aga prognoosib AVAD Balticu juht lausa uskumatut kasvu – müügiarvu suurenemist Balti riikides kuni 50 000 Apple’i tahvelarvutini, mis on tõesti muljetavaldav.

„Number ei ole laest võetud. Vaatamata sellele, et tahvelarvutid on alles piisavalt uus tootekategooria, mille tundma õppimiseks ja eeliste mõistmiseks meie ostjal veel aega kulub, võimaldab iPadi populaarsuse kiire kasv maailmas piisavalt optimistlikke müüginumbreid prognoosida. Juba praegu näitavad olemasolevad müügiarvud selgelt, et Baltimaade turg ei jää üldistest maailmatendentsidest maha. Oleme veendunud, et iPad kogub populaarsust ka edaspidi ning hõlmab üha suurema turuosa mitte ainult tahvelarvutite seas, vaid arvutiturul üleüldse,“ on Tomas Palšis veendunud.

Nagu kogu maailmas, nii on ka Balti riikides märgatav tendents, et kasvav iPadi müük aeglustab teiste Apple’i arvutite müügi kasvutempot. See tähendab, et osa inimesi valib tahvelarvuti ainsaks töö- ja vaba aja veetimise vahendiks. iPadi kasutusvõimalusi tarbijale avardas veelgi mõne nädala eest Balti riikides tegutsema hakanud revolutsiooniline Apple’i iTunes Music Store. Suurimaks internetipoeks nimetatav programm sisaldab enam kui 18 miljonit kõrge kvaliteediga muusikapala.

Käesoleva aasta esimese 9 kuuga on Apple’i kaubamärk oma positsioone Eestis, Lätis ja Leedus veelgi tugevdanud. AVAD Balticu juhi sõnul olid esimesed kolm veerandaastat selles regioonis Apple’ile rekordilised. Jaanuarist septembrini saavutas viimase käive kolmes Balti riigis 19,175 miljonit eurot. Seega moodustab Apple’i müügi kasv Balti riikides koguni 88%.